פיצויים מגרמניה – כך תדעו שגם אתם נכללים בהסכם השילומים

אחד ההסכמים החשובים שחתמה ישראל במהלך השנים עם מדינה אחרת, אך גם מעוררי מחולקת, הן בזמן אמת והן שנים רבות לאחר מכן, הוא הסכם השילומים עם גרמניה. הסכם כזה, כידוע, נועד לפצות ניצולי שואה באופן כלכלי, עקב מה שעברו בתקופה זו. 

למרות שחלק גדול מאותם ניצולי שואה אשר פוצו על ידי הגרמנים בעבר, כבר אינם בחיים, עדיין ישנם לא מעט ניצולי שואה ומשפחותיהם אשר עדיין מקבלים פיצויים ברמות שונות, על פי מה שנכלל בהסכם המקורי ועל פי שינויים שחלו בו במהלך השנים. גם היום, כאמור, ישנם רבים אשר מקבלים פיצויים מגרמניה מדי חודש. 

בישראל ישנם שורה של עורכי דין אשר פועלים בנושא אל מול הרשויות בגרמניה ואל מול גורמים שונים, אשר אפשר להיעזר בהם בשביל לקבל את הפיצוי הכספי כפי שההסכם מתחייב. רצוי מאוד לבצע את הבדיקה דרכם, על מנת לוודא האם באמת אפשר לקבל פיצויים, גם אם אתם לא דור ראשון, שכן במשך השנים הגרמנים שינו את הכללים. 

כדאי לקרוא: פיצויים לדור שני של ניצולי שואה >>>

מה חשוב לבדוק? 

בעיקרון, ישנם תנאים שונים שיכולים להשפיע על קבלת הפיצויים, למשל, האם מדובר על פיצוי בגין שהייה במחנה עבודה, בגין נזקי בריאות כאלה ואחרים, בגין השפעות אחרות של השואה בזמן אמת על הניצולים, בין אם מדובר בתושבי גרמניה ובין אם מדובר על תושבים במדינות שנכבשו על ידי הנאצים. 

רצוי מאוד להיעזר בעורכי דין מקצועיים שידעו גם לספק את כל המידע הרלוונטי וגם ידעו לבצע את כל מה שנדרש על מנת להעביר את המסמכים הרלוונטיים ולקבל את הפיצוי שממשלת גרמניה מציעה. חשוב לעשות את זה בזמן ובצורה מסודרת באופן מלא. 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה