שעוני נוכחות – האם הם רלוונטיים ב 2022

שעוני נוכחות הם חלק בלתי נפרד ממקום העבודה והם נמצאים בשימוש למעלה ממאה שנה. הם משמשים למעקב אחר נוכחות העובדים והזמן המושקע בעבודה.

למרות שהשימוש בשעונים אלה עדיין רלוונטי, עלינו להיות מודעים לכך ששעונים המונעים על ידי אדם עשויים שלא להיות רלוונטיים בקרוב. רוצים לדעת למה? מומחי הטכנולוגיה בשנת 2022, צופים כי השעונים המונעים על ידי אדם לא ישמשו עוד מכיוון ששעונים מונעי בינה מלאכותית יכולים לספק נתונים מדויקים יותר מבני אדם, כמו למשל טלפונים חכמים וכדומה.

מה הם שעוני נוכחות?

שעוני נוכחות משמשים ככלי יעיל להגברת הפרודוקטיביות ולהפחתת איחורים והיעדרות ללא דיווח. השימוש בשעוני נוכחות יכול לעזור להפחית את ההיעדרות והאיחורים של העובדים על ידי מעקב מדויק בזמן אמת על מי שנמצא במשרד, האם הוא נוכח בשעות ‘שלו’ והאם הוא הגיע בזמן. 

ייתכן שהשימוש הראשון בשעון נוכחות היה במפעל או במכרה, אבל שעוני הנוכחות של ימינו משמשים בעיקר בעסקים כדי לעקוב אחר נוכחות העובדים ולוח הזמנים שלהם. לפי מחקרים שונים, העובד הממוצע נעדר מהעבודה 6.2 ימים בשנה, מה שגורם לחברות נזקים של כ- 500 מיליארד דולר בשנה.

כמו כן, מחקר משנת 2007 מצא כי 87% מהעסקים השתמשו במערכת נוכחות אלקטרונית והיא הייתה הפופולרית ביותר בקרב קמעונאים (58%), חברות שירותים פיננסיים (53%) וחברות ייצור (52%).

שעוני נוכחות ב 2022

שעוני נוכחות הם מרכיב עיקרי ברוב בתי הספר ומקומות העבודה כיום. אך בשנת 2022, חברות רבות כבר משתמשות בטכנולוגיה זו כדי להחליף את כרטיסי השעה ושעוני הנוכחות המסורתיים שלהן במכשירים דיגיטליים. מכשירים אלו יכולים לחשב במדויק את משך הזמן שהעובדים היו בעבודה, מה שעוזר לחברות להתייעל.

להשיג באתר: https://www.zbm.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה