צילום תרמי לצנרות – כל מה שרציתם לדעת!

Technician servicing an hot-water heater

ש. קבל את חשבון המים הרגיל שלו, והעיף בו מבט מהיר מתוך הרגל. הוא נעצר, נדהם, כשגילה שחשבון המים זינק במאות אחוזים. הוא ניסה להיזכר האם נעשה שינוי כלשהו במים בשבועיים האחרונים, אך לא הצליח להיזכר בשום דבר חריג שיכול להסביר את חשבון המים עצמו. רק בדקות הבאות הוא הבין שככל הנראה, ישנה נזילה מאחד מצינורות המים בביתו. אך איך יוכל לאתר את הצינור הפגוע? האם יש צורך להרוס את הדירה כולה על מנת לחשוף את מקור הנזילה? ובכן, בעבר אולי היה צורך כזה, אך כיום אפשר לאתר בקלות מקור של נזילות מכל הסוגים, באמצעות צילום תרמי לצנרות.

צילום תרמי לצנרות

צילום תרמי לצנרות הוא אחד מן האמצעים הטכנולוגיים שהביאו לשינוי משמעותי ומרענן בתחומי האינסטלציה השונים. מצלמות תרמיות טכנולוגיות ומשוכללות מאפשרות צילום תרמי לצנרות, אשר מסייע באיתור נזילות ובעיות שונות בצנרת. צילום תרמי לצנרת נעשה באמצעות מצלמה תרמוגרפית, מצלמה אשר פועלת על בסיס של שידור אינפרא אדום. אינפרא אדום הוא בעל יכולת לזהות הבדלים בין חום לקור. המשמעות היא שהמצלמה התרמית מזהה נקודות חמות יותר וקרות יותר לאורך הקירות והרצפות שתחתיהן עוברים צינורות מים וביוב. אזורים קרים יותר יסמנו מים, כלומר, נזילה של מים. באמצעות צילום תרמי לצנרות ניתן לזהות את המקור של הנזיל, ולחסוך הריסה נרחבת של קירות במטרה לזהות את המקור. לאחר שמקור הנזילה זוהה באמצעות המצלמה התרמית, ניתן לחצוב בנקודה המדויקת בלבד, ולתקן את הבעיה. כמובן, על מנת להפעיל מצלמה תרמית, יש צורך בידע מקצועי ובניסיון קודם.

איך זה פועל?

צילום תרמי לצנרת נעשה על ידי אינסטלטור מומחה. האינסטלטור עובר, ביחד עם המצלמה, לאורך הקירות במקום הנבדק, או מעל לריצוף של המקום, ומשדר את הגוונים של החום והקור ישירות למסך אשר מחובר למצלמה התרמית. המסך מראה בכל זמן נתון את האזורים החמים והאזורים הקרים שבקירות וברצפה. ברגע שהאינסטלטור מזהה אזור שיש בו ריכוז גבוה מהצפוי של קור, הוא יכול להסיק כי במקום זה קיימת נזילה, ולכן גם ריכוז גדול של מים. זהו השלב שבו האינסטלטור מרים את המרצפת שנמצאת בדיוק מעל לנקודת הקור, או חוצב בקיר בנקודה המדויקת שבה אותר מקור המים, ומתקן את הנזילה באופן ממוקד. הצילום התרמי לצנרות מאפשר תיקון ממוקד ונקודתי, וחוסך הרבה מאד כסף, עבודה ולכלוך על מנת להגיע לתיקון של הנזילה.

המומחים

על מנת לבצע צילום תרמי לצנרות, חשוב להשתמש בשירות של אינסטלטור מומחה, בעל ניסיון בשימוש במצלמה תרמית, על מנת לקבל שירות מקצועי באמת, עם מכשור מתקדם, חדיש ואיכותי, אשר משיג את התוצאות היעילות והאפקטיביות ביותר, בהשקעה של מינימום עלות ומינימום זמן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה