דק למרפסת – עיצוב ושילוב

דק למרפסת

המרפסת שלנו יכולה לשמש אותנו למגוון שימושים אטרקטיבי במיוחד. לצורך מסיבות, ארוחות, בריכה, ספא, ואפילו גינה. דק למרפסת משדרג את המרפסת בצורה משמעותית, וזאת באמצעות היותו בעל יתרונות רבים. אז מה היתרונות של דק למרפסת, מה סוג הדק שכדאי לנו לבחור? וכיצד מעצבים?

מהן היתרונות של דק סינטטי למרפסת

כדי להבין מה כדאי לכם יותר דק עשוי עץ או דק סינטטי למרפסת חשוב בתחילה למנות את היתרונות של דק סינטטי לעומת דק עץ:

דק סינטטי אינו מוציא שבבים – אחד היתרונות הבולטים שהופכים את הדק לבטיחותי וגם נעים ליותר לפסיעה. הדק הסינטטי עשוי חומרים רבים שחלקם עשויים נסורת או מעורבים בעץ וציפוי פלסטיק, מה שמונע קפיצי עץ או שבבי עץ על הדק.

עמידות – דק סינטטי עשוי כיום מחומרים עמידים במיוחד שמשדרגים את הדק והופכים אותו לעמיד יותר מפני מזג האוויר ונזקים. הדק הסינטטי אינו מתנפח במגע מים, אינו מתכלה, וישנם סוגים של דק שעמידים בפני שריטות וכתמים.

עלות דק למרפסת יכול לעלות כסף רב, אך בבחירת דק סינטטי תוכלו להוזיל עלויות משמעותית עם דק קל להרכבה ולקנייה.

הרכבה ופירוק – בזמן שדק עשוי עץ דורש הרכבה באמצעות ניסור, קדיחות ושיוף, את הדק הסינטטי ניתן להרכיב בקלות באמצעות קבלת משטחי דק מודולאריים, שכל מה שנותר הוא להרכיבם כמו פאזל.

ניקיון – דק מעץ נוטה להתלכלך בעיקר כאשר הוא לא מוגן או מצופה בשכבות לכה המגנות עליו. כדי לנקות את דק העץ, יש להברישו עם מטאטא כביש, להוציא כפיסי עץ ולנקות שאריות לכלוך, ולאחר מכן יש לשטוף אותו במים פעמים רבות. את הדק הסינטטי לא צריך לנקות בצורה מתישה, וכל מה שיש לעשות זה לשטוף אותו באמצעות מטאטא רגיל וצינור מים.

איזה סוג של דק כדאי לבחור למרפסת?

בבחירת דק סינטטי למרפסת, חשוב להתמקד בדק שאינו דוהה בשמש, או הופך לגמיש במזג אוויר חם. חשוב לבחור דק איכותי, שמתאים גם למים, ודק שאינו נשרט ומצופה בשכבת מגן.

כיצד מעצבים באמצעות הדק?

ראשית יש לבחור את הגוון המתאים ביותר למרפסת. מן הסתם במרפסת אזור שנוטה להתלכלך, חשוב לבחור בדק בעל גוון כהה. את הדק יש לשלב עם צמחיה ירוקה, פינת ישיבה לבנה, ואלמנטים המתאימים למראה הכללי של המרפסת והאלמנטים הנמצאים בה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה