איך מפתחים מיומנויות חברתיות?

חרדה חברתית

אתם מרגישים קצת מחוץ למסיבה, קשה לכם ליזום שיחות כי אתם ביישנים ואתם לא מרגישים מובנים עד הסוף. דברים מהסוג הזה יכולים לפגוע בכם בטווח הארוך הן בפן החברתי אישי והן בפן החברתי תעסוקתי. עם זאת, זה אינו דין חרות וניתן לפתח מיומנויות חברתיות בעזרת עבודה עצמית ופעולות חוזרות ונשנות העוסקות במיומנויות חברתיות. 

איך תפתחו מיומנויות חברתיות? בעזרת הכלים הבאים

תתחילו בקטן

זאת אומרת, אל תלכו ישר למסיבה מלאה באנשים ותנסו להתמזג. כנסו למכולת הקרובה אליכם ותגידו תודה רבה למוכר בסיום הרכישה. המילים הקטנות שאתם מתביישים או מהססים להגיד הן הראשונות שאתם צריכים להרגיש ביטחון לגביהן. אימון עליהן יעזור לכם ברכישת מיומנויות חברתיות עמוקות יותר. 

הציבו לעצמכם יעדים

אם יש איזה חוג שאתם רוצים להצטרף אליו, אם קיימת קליקה במשרד שאתם מעוניינים להצטרף אליה, הציבו לעצמכם אותם כיעד. עבדו על דרכים שיוכלו לקרב אתכם אל המטרה ואמנו את עצמכם כך שבסופו של דבר, בהגיעכם אל המטרה, המיומנויות החברתיות יהיו טבעיות עבורכם ועבור כלל הסובבים אתכם.    לקריאה על קבוצה לפיתוח מיומנויות חברתיות                                                                                                                                         

שימו לב לשפת הגוף שלכם

שפת הגוף שלכם יכולה להגיד המון מבלי שתצטרכו להוציא מילה אחת מהפה. כאשר אתם בשיחה עם אנשים אחרים, שימו לב לתנוחת הגוף שלכם. האם היא משרה רוגע? לחץ? חוסר עניין או רצון בשיחה? מתן תשומת לב לעצמכם בדגש על שפת הגוף יכולה לשפר את הנראות החברתית שלכם ולעזור לכם להמשיך בשיחה.

חשיבה יוצרת מציאות

נסו לשדר לעצמכם שאתם על הדרך הנכונה לרכישת מיומנויות חברתיות מעולות. נסו להימנע ממחשבות פסימיות ועודדו את עצמכם על העשייה שאתם עושים. גם אם אתם מרגישים שזה קשה לכם זה רק אומר שאתם בדרך הנכונה. העשייה מתחילה כאשר אתם יוצאים מאזור הנוחות שלכם. למידע נוסף היכנסו לאתר עמותת רקפת

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה