צילום קווי ביוב – לשם מה עושים את זה

צילום קווי ביוב

אחת הבעיות הנפוצות ביותר במבנים ישנים ואף במבנים חדשים, היא בעיית ביוב. מדובר על בעיה מוכרת, שכן, הרבה פעמים קורה שצינור ביוב נסתם מסיבה כזו או אחרת או נפגע מסיבה מסוימת, ואז נוצר נזק, לא רק בצינור עצמו אלא גם במבנה אותו הוא משרת. 

הבעיה היא הרבה יותר מורכבת ממה שנהוג לחשוב, שכן לא מדובר רק בבעיה בצנרת אלא יש גם קושי רב לאתר את הבעיה בפועל. מאחר והצינורות נמצאים מתחת לפני הקרקע, אז אי אפשר לגשת אליהם בקלות. על כן, צריך למצוא כלים שנים כיצד להגיע למקום אשר דורש פתרון, באופן שיאפשר לבצע תיקון מהיר ויסודי. 

לשם כך, משתמשים בכלים של צילום קווי ביוב בין אם זה במבנים עסקיים ובין אם זה במבנים פרטיים, מבנים חדשים או מבנים ישנים. הצילום מאפשר להגיע לפתרון יעיל ונוח, כמה שיותר מהר. חשוב להדגיש, הרבה פעמים, הצילום גם עוזר למצוא בעיות שחוזרות על עצמן שוב ושוב, ואז אפשר למצוא פתרון הרבה יותר יעיל לבעיה. 

כיצד זה מתבצע בצורה נכונה

ראשית, יש להכיר את המבנה ולהכיר את מיקום הצינורות באזור, זאת באמצעות מפות שיכולות לעזור בנושא. ברגע שמכירים את המיקום, אז הרבה יותר קל לדעת איפה צריך לצלם, איפה צריך לעקוב אחרי תוואי הצינורות. 

שנית, הצילום עצמו נעשה באמצעות מצלמות  מיוחדות (ראו אותן באתר של אלעד פלגאשר יכולות להחדיר את פני הקרקע ולצלם מה קורה מתחת לריצוף. באופן כזה אפשר לראות את קווי הביוב בצורה מדויקת, ולאתר כל בעיה. כך אפשר לדעת איפה יש פיצוץ, איפה יש נזק, ואז אפשר להגיע אל המקום עצמו, מבלי שיש צורך לבצע שיפוץ כללי ומקיף במבנה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה