למה חייב לערוך ספר לפני שמוציאים אותו לאור

1888521-min

עריכה ספרותית היא הבסיס להפיכה של כתב יד לספר ולכן זהו שלב אקוטי לפני הוצאתו לאור.

 

חשיבותה של עריכה ספרותית של ספר

הליך ההוצאה לאור הוא הוא ארוך ומורכב ובסופו של דבר יש מוצר מוגמר המשווק כספר אלקטרוני או המודפס בדפוס דיגיטלי בכמות קטנה של עותקים, או לחלופין בדפוס אופסט בכמות גדולה של עותקים.

אין אפשרות להתחיל את תהליך ההבאה לדפוס כאשר המוצר אינו מתאים לקריאה ואף קורא לא ייהנה מהקריאה שלו. מדובר בנושא בסיסי ומהותי שבלעדיו אין לספר כל ערך.

 

אופן עריכת הספר

כדי ליצור מוצר בטיב מעולה, העורך הספרותי שנבחר כדי להוביל מהלך זה הוא עורך שהמומחיות שלו היא בתחום זה, לדוגמה ביוגרפיות או סיפורים לבני נוער. הוא עורך את הספר בהתאם לידע הרב שלו ועל פי הכללים הנהוגים בתחום עריכה ספרותית.

בהתאם לרמה המקצועית של הכתיבה או הרמה שאינה מקצועית כלל, הוא מבצע את השינויים הנדרשים, בשפה עצמה וגם בתוכן.

בכל שורה הוא מבצע את השינויים הנדרשים, מוסיף פסקאות חדשות כדי להעביר את המסר ברוח הדברים שנחוץ, מוחק פסקאות שאינן רלוונטיות ומשייך במקומן מלל אחר לחלוטין.

העריכה הספרותית יוצרת קו אחיד של אופן כתיבת המלל, כך שהקורא יסתגל לסגנון והוא יוביל אותו לכל האורך.

 

שלבי ההוצאה לאור

רק בתום העריכה הספרותית ולאחר שהסופר מעיר הערות או מאשר את הנוסח הסופי אפשר להמשיך בהליך של עמיד והכנת כל שלבי הדפוס. זאת בהתאם להחלטה של הסופר על האופציה של ההדפסה או הספר האלקטרוני ובהתאם לכך מבצעים את ההליכים, כולל הוספת כריכת הספר אם היא לתצוגה בלבד, לכריכה קשה או לכריכה רכה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה