חלקי חילוף למזגנים

חלקי חילוף למזגנים

בקיץ הלוהט בישראל, אף אחד לא יכול בלי מזגן שיהיה צמוד אליו אם בבית, בעבודה, במהלך נסיעה וכו'. חודשים יולי-אוגוסט נחשבים לחודשים החמים והלחים ביותר בכל רחבי הארץ, ולכן מומלץ לוודא מבעוד מועד כי המזגנים שבבית או במקום העבודה פועלים בצורה תקינה, כך שיבטיחו טמפרטורה נעימה בחלל במשך כל שעות היום.

כדאי לדעת כי ניתן להשיג חלקי חילוף למזגנים בחנויות מקצועיות המתמחות בכך, ולכן אם המזגן לא מקרר כמו שצריך חשוב לא למהר ולהחליפו בחדש – אלא לחפש חלק חילוף מתאימים שיחזירו את פעילות המזגן התקינה. במאמר הבא נסקור כמה מחלקי החילוף הנפוצים ביותר שכדאי להכיר, ובנוסף גם המלצה למקום איכותי בו ניתן להשיג את חלקי החילוף האלו.

קבל למזגן

קבל של מזגן הינו רכיב המסייע להנעה של המדחס ומנועי המאווררים במזגן. לכן כאשר המדחס או המאוורר אינו נכנס לפעולה בזמן הפעלת המזגן, קיימת סבירות גבוהה כי מדובר בקבל תקול שיש להחליפו.

מאיץ למזגן

תפקידו של מאיץ במזגן הוא להוציא את האוויר מתוך היחידה הפנימית של המזגן, אל עבר החלל בו המזגן נמצא. בין הסימנים המעידים על מאיץ מקולקל הם מזגן שאינו מוציא אוויר קר כמו שצריך מהמזגן ו/או מזגן שמפיק רעש רב במהלך עבודתו. 

כנף למזגן

כנף במזגן היא למעשה פרופלור עשוי פלסטיק או אלומיניום, שתפקידה להוציא את האוויר החם שיש בבית החוצה במהלך פעולת קירור, ולהכניס אוויר חם לתוך החלל במהלך פעולת חימום של המזגן. מזגן שאינו מפיק אוויר קר או חם כראוי, מעיד לרוב על כנף תקולה שיש להחליפה.

כל חלקי החילוף למזגנים במקום אחד

למזגנים יש תפקיד מהותי בכל עונות השנה, ולכן חשוב לשמור על תפקוד תקין שלהם באמצעות בדיקה והחלפת חלקים במידת הצורך. אצל דובין אלקטרו מכני ניתן למצוא את כל חלקי החילוף למזגנים מכל הסוגים, החל משלטים ועד מנועים למזגן. כדי להבטיח כי פעולת התיקון תתבצע בצורה הטובה ביותר, מומלץ לפנות אל בעל מקצוע מוסמך שיידע כיצד לטפל בבעיה ולהחליף את החלק התקול.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה