ייעוץ משפטי לרכישת דירה

proworld.co.il ייעוץ משפטי לרכישת דירה

רכישת דירה היא בהחלט אירוע מרגש שטומן בחובו את הציפייה לעתיד טוב יותר, לנכס כלכלי שיניב תשואה נאה, ליציבות ולשדרוג עתידי. אך בו בזמן, מדובר גם בצעד חשוב שיש לעשות בצורה מחושבת ונכונה. אין מדובר ברכישת מוצר בכמה אלפי שקלים בודדים, והרי שכל עסקת נדל"ן ולו הפשוטה ביותר, מביאה עמה עלויות נכבדות של בין מאות אלפי למיליוני שקלים.

מרבית הרוכשים מבצעים את קניית הדירה לראשונה בחייהם, ועל-כן חשוב לוודא שאכן שזוכים לליווי מקצועי מטעם עורך דין המתמחה בענייני נדל"ן. לעורך הדין הידע, היכולות וההיכרות המעמיקה עם חוק המקרקעין, אשר יאפשרו לו לזהות נורות אדומות מבעוד מועד ולהבטיח את האינטרס הכלכלי של לקוחותיו.

בדיקת נסח טאבו

אחד מן הפרוצדורות הראשונות אותן יערוך עורך דין למקרקעין תהא לא אחרת מאשר בדיקת נסח הטאבו של הדירה. מדובר במסמך אותו רבים נוהגים גם לכנות כתעודת הזהות של הנכס. בנסח הטאבו אפשר לקבל פרטים מלאים אודות הבעלים החוקיים של הנכס, באם ישנם שעבודים או עיקולים, חניה ועוד. לעתים, ניתן לאתר בנסח הטאבו סימנים מחשידים דוגמת ריבוי בעלים על הנכס, כאשר אחד ממחזיקי הזכויות לא היו נוכחים מעולם בביצוע העסקה. במקרים שכאלו, יש להתעקש על נוכחותם של כל בעלי הנכס וזאת כדי להסיר חשש שמא מתבצעת רכישה לה יקומו מתנגדים בהמשך הדרך.

חיזוי מס

היבט נוסף וחשוב לא פחות אליו נדרשים עורכי דין לענייני מקרקעין הוא לא אחר תחזית המס אותו צפויים לשלם הלקוחות. רבים מרימים גבה לנוכח הצורך בחיזוי מס על רכישת דירה. בעוד שבמכירת דירה הגיוני יהיה שנשלם עבור הכנסה שנוצרה כתוצאה מן המכירה או עבור היטלי השבחה לרשות המקומית, הרי שעולה התהייה מדוע שנצטרך לשלם על הוצאה כספית?

חשוב לדעת: המדינה רואה בקניית דירה כהשקעה אשר יכולה להניב רווחים נאים. על כן, חוק המקרקעין מכיר בכך כפעולה אשר מחויבת בתשלום מס. מתפקידו של עורך דין מקרקעין לחזות את גובה תשלום המס, ולבחון האם ישנה אפשרות להקל בגובה התשלום או אף להשיג פטור מוחלט.

בדיקת חוזה המכר

בדיקתו של חוזה המכר על-ידי עורך דין היא איננה המלצה כי אם חובה על-פי חוק. כמו כן, חשוב לדעת שבדיקת חוזה המכר מאפשרת לבחון האם קיימים סעיפים מסוימים אשר עלולים להרע את תנאי העסקה עבור הרוכשים.

כך לדוגמה, עורך הדין יבחן היטב אם מצוינות הפעולות שינקטו באם והמוכרים לא ימסרו את הדירה בזמנים הנדרשים. כל סעיף ולו הקטן ביותר שייחסר בחוזה המכר, עלול להוות פתח להליכים משפטיים ארוכים וממושכים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה