2 דרכים למדוד אורך ורוחב של דברים מזעריים, אפילו של נמלה

דרכים למדוד אורך ורוחב של דברים מזעריים אפילו של נמלה - proworld.co.il

מידות מהוות כלי שעוזר לנו להבין את המדדים של אובייקט מסוים. אנשי מקצוע שונים משתמשים בכלי מדידה מגוונים למטרות שונות וביחידות מידה קבועות מראש על מנת לקבל נתונים ולבצע תצפית, מחקר והשוואה. הדיוק משחק תפקיד חשוב: כדי לדייק יש למדוד אובייקטים כמה פעמים על פי הכללים הנהוגים של המדעים המדויקים. כאשר שומרים על הכללים רוב הסיכויים שנגיע לתוצאות זהות בכל המדידות.

מידות אורך ורוחב

אורך הוא מידה לינארית, והוא משקף את המרחק בין נקודה אחת לאחרת. עם זאת מדידת האורך בלבד לא תספק לנו את כל המדדים להם אנו זקוקים ברוב המקרים. כדי להבין את המדדים של אובייקטים שונים, עלינו לבצע מספר מדידות שונות. כך לדוגמה אם רוצים למדוד אובייקטים דו ממדיים, יהיה עלינו למדוד שני דברים: אורך ורוחב.

מדידת אובייקטים תלת ממדיים

אך גם שתי מדידות בודדות של אורך ורוחב לא תמיד יספיקו לנו, ולו רק בגלל שרוב האובייקטים סביבנו הם תלת ממדיים. זה אומר שכדי למדוד עצמים תלת ממדיים נצטרך שלוש מדידות של אורך, רוחב וגובה. אך מה קורה כאשר אנו רוצים למדוד אובייקטים מזעריים, שקשה לאמוד אותם בעין האנושית? בשביל זה קיימים מוצרים מתקדמים כמו של חברת Mitutoyo המציעים אפשרויות מדידה יעילות ומדויקות, לצד האפשרות לשלוח את תוצאות המדידה למחשב ולעבד את הנתונים. באמצעות מוצרי החברה עומדות לרשותכם שתי דרכים למדוד אורך ורוחב: האחת היא על ידי קליברים דיגיטליים, אנלוגיים ומכניים והשנייה על ידי מדי גובה דיגיטליים.

מכשירי מדידה מתקדמים

כדי לשפר את התוצאות ולזכות לרמת דיוק גבוהה, קל וחומר כאשר מודדים אובייקטים מזעריים, חשוב מאוד שכלי ומכשירי המדידה יהיו כמה שיותר מדויקים. אחת לתקופה צצים מכשירי מדידה המבוססים על מיטב הטכנולוגיות שקיימות באותו התחום. כלי מדידה מתקדמים ומדויקים שמאפשרים להכניס את הנתונים למחשב באופן מידי חוסכים זמן יקר, מדייקים יותר את התוצאות ומאפשרים להשוות בין תוצאות המדידה השונות ביתר קלות.

לסיכום

השימוש במכשירי מדידה משתנה בהתאם לאובייקטים שאותם מודדים. אם המטרה היא למדוד אובייקטים קטנים כמו נמלים למשל, חשוב שבמכשירי המדידה בהם עושים שימוש יהיו כל הפונקציות שמאפשרות לעשות זאת באופן הטוב והמדויק ביותר. אם ברצונכם לבצע מדידות של אובייקטים זעירים ומיניאטוריים, מומלץ כי תפנו לאנשי מקצוע מומחים בתחום כדי שימליצו על המכשור והציוד המתאימים ביותר עבור הצרכים שלכם.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה