ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

פקח בטיחות הוא עובד הפועל ברוב הארגונים האחראים ליישום נהלי הבטיחות בשטח. ממונה בטיחות במקום העבודה חייב להיות זמין במשך כל יום העסקים, ולספק פתרונות בשטח. אז מהו בעצם תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה?

מה עושה מפקח בטיחות? 

מפקחי הבטיחות עובדים בשטח ביישום תוכניות ומבטיחים, כי כולם מקפידים על חקיקה והנחיות ארגוניות. הם אינם חלק מתהליך קבלת ההחלטות, אך הם אנשי סמכות העובדים בקומת החנות, בשטח ובגובה הקרקע במגוון מקומות עבודה.

הם מעורבים ישירות בהפחתת סכנות פוטנציאליות וממשות שעלולות להוביל לפגיעה במקום עבודה או למוות או לגרום לסביבה נזק רעיל לאנשים ולחיות בר.

איפה עובדים הממונים הבטיחותיים? 

הם עובדים על פני כל הקשרים בעסקים פרטיים, ארגונים ציבוריים וארגוני צדקה. בכל מקום כיום יש חקיקת בטיחות והכוונה בתעשייה שכל אחד מהם צריך לדבוק בהם. הם לא רק יפקחו ישירות על עבודה כזו, אלא ידווחו למנהל הבינוני והבכיר, יציעו ייעוץ או יבקשו אישור לפעולה.

הם האדם הראשון במקום בזירת התאונה וממליצים על נהלים שונים בהתאם לצורך. הם עשויים להיות גם האדם הראשון שאליו מדווחים אחרים בעקבות הפרת פרוטוקול.

עוד סמכויות של מומחי בטיחות

באזורים מסוימים, הם נדרשים להכיר את פרוטוקולי הבטיחות כמו OSHA ותקנים וסביבה אחרים של מקום העבודה. תפקידם להבטיח שעובדים ברמת הקרקע יבינו את הנדרש מהם, וכי הם עומדים בהתחייבויות.

הם עשויים להכשיר ישירות עובדים עליהם הם אחראים, אך בדרך כלל מציעים ייעוץ וסמכות יומיומית. לפיכך הם נמצאים בחזית ביצוע הליכי משמעת בגין הפרה מסוג זה. כמפקח, הם אחראים יותר על אנשים מאשר על המערכות. בית עסק שמכבד את עצמו, חייב להעמיד לרשותו מומחה בטיחות מטעם אתר https://www.safetyon.co.il/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה