הפקעות מקרקעין – מה זה אומר ומתי זה רלוונטי?

הפקעות מקרקעין

הפקעות מקרקעין, היא מעשה של ממשלה התובעת רכוש בבעלות פרטית כנגד רצונם של הבעלים, לכאורה שישמש לטובת הציבור הרחב. אז מה זה בעצם אומר ומתי הפקעות מקרקעין יהיו רלוונטיים עבורכם הרוכשים?

הפקעות מקרקעין – מה זה אומר ומתי זה רלוונטי? |

בארצות הברית למשל, נכסים מופקעים לרוב, על מנת לבנות כבישים מהירים, מסילות ברזל, שדות תעופה או פרויקטים אחרים עם תשתיות מדינה. יש לשלם לבעל הנכס עבור תפיסת השטח מכיוון שהתיקון החמישי לחוקה קובע, כי לא ניתן להפקיע רכוש פרטי "לשימוש ציבורי ללא סתם פיצוי".

מהי הפקעת מקרקעין? |

הפקעה היא מעשה של ממשלה הטוענת לרכוש בבעלות פרטית שישמש לרווחת הציבור הרחב. ניתן להפקיע נכסים לצורך בניית כבישים מהירים, שדות תעופה, מסילות ברזל או פרויקטים אחרים. כמובן שיש לפצות בעלי נכסים בצורה הוגנת על נכסים המופקעים, כפי שהורה התיקון החמישי.

הצדקה להפקעת מקרקעין |

הצדקה עיקרית להפקעה, מגיעה מתחום בריאות הציבור. מקובל להכיר בכך שאירועים המאיימים על בריאות הציבור, כמו זיהום סביבתי רעיל באזור, מצדיקים את הממשלה הפועלת להעתקת האוכלוסייה הנגועה באזור, וחלק מהפעולה הזו, עלולה לגרום באופן הגיוני לממשלה להפקיע את רכושם של התושבים המועברים.

הפקעת ממשלה |

הפקעת ממשלה נפוצה ברחבי העולם, בדרך כלל מלווה בהסכמה כי על הבעלים לקבל פיצוי הולם עבור הנכס שהם מפסידים.

החריגים המעטים להסכמה על פיצויים צודקים, הם בעיקר במדינות קומוניסטיות או סוציאליסטיות, בהן ממשלה עשויה להפקיע לא רק אדמות, אלא עסקים מקומיים או זרים שיש להם נוכחות במדינה.

יש לזכור שבכל פעולה כזו של הממשלה, עליה לפצות את בעל הנכס בהתאם להפסד העתידי.

המידע באדיבות אתר http://www.banai.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה