חומרי איטום מה ההבדל העיקרי בין החומרים?

חומרי איטום

אם נתקלתם פעם בצורך לבצע איטום לגג שלכם, בוודאי נתקלתם באינספור דעות, המלצות ושיטות איטום. אז כן, ישנם חומרים שונים שמיועדים לאיטום גגות וכל חומר מתאים לסוג אחר של מבנה ולמטרת איטום אחרת. ישנם חומרי איטום לגגות או איזורים שונים שאינם משתלבים עם חומרים מסוג שונה ויש אחרים שכן ואף המחיר של כל שיטת איטום הינה שונה מהאחרות.

אז אילו חומרי איטום קיימים בשוק?

להלן רשימה מפורטת של חומרי איטום שקיימים באתר א. משי והנפוצים ביותר שקיימים בשוק –

  • זפת לאיטום גגות – איטום גגות עם זפת נחשב לשיטה הוותיקה ביותר בתחום ואף מיושנת יחסית. עם זאת, הזפת מוכיחה יעילות גבוהה ולכן היא עדיין נמצאת בשימוש נרחב גם כיום. איטום בזפת מתאים לגגות של בנייני דירות בהם נמצאים על הגג חפצים רבים כמו דודי שמש, קולטים וכדומה ובנוסף, כדאי לדעת שאיטום בזפת נחשב לשיטת איטום זולה ביחס לשיטות אחרות.
  • איטום באמצעות יריעות ביטומניות – היריעות הביטומניות נחשבות לחומר הנפוץ ביותר בתחום איטום הגגות ואף נחשבות כחומר האיטום העמיד ביותר מבין כל חומרי האיטום האחרים בתחום. היריעות עמידות בכל תנאי מזג האוויר ואפילו הקיצוניים ביותר חום קיצוני בקיץ לעומת קור קיצוני בחורף. היריעות הביטומניות אינן זקוקות לתחזוקה שוטפת ואף אין צורך לבצע הלבנה לאחר עבודת האיטום.
  • איטום בחומרים פוליאוריטנים – אלה חומרים יקרים יחסית אשר דומים במחירם ליריעות הביטומניות, אך נחשבים למעט פחות איכותיים בתחום. החומר אינו עמיד כל כך מפני השמש ויש צורך למרוח מעליו שכבת הגנה במידה ומשתמשים בו בגג שחשוף לשמש. שיטה זו מתאימה לגגות שלא ניתן לבצע בהם איטום עם יריעות ביטומניות בשל קשיי גישה אליהם.
  • איטום בחומרים אקריליים – אלה חומרים שנראים כמו משחה לבנה אשר מורחים על הגג או מתיזים אותו עליו. השימוש בחומרים אקריליים מתאים בעיקר לגגות קטנים שיש בהם ניקוז איכותי למים מכיוון שמים עומדים עלולים לפגוע באיטום ולגרום לחומר להתקלף. שיטה זו הינה זולה ביחס לאיטום בחומרים ביטומניים אך יקרה יותר מאיטום בזפת.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה