מה תפקיד שמאי מקרקעין?

מה תפקיד שמאי מקרקעין?

ל מי שניצב לקראת עסקת נדל"ן כלשהי מגלה כי הוא נזקק לשירותיהם של נותני שירות שונים. אלו מתווכים, עורכי דין, וגם שמאי מקרקעין. מהו המקצוע של השמאי? ומהו התפקיד שלו? הבה ונעשה סדר בדברים, ונבין מתי יהיה עלינו לפנות אל שמאי מקרקעין עבור קבלת שירות.

שמאי מקרקעין, על התפקיד

פעולת שמאות היא פעולה של קביעת ערך. כאשר בענייני נדל"ן או מקרקעין אנו עוסקים, תפקידו של השמאי יהיה לקבוע שווי של נכס מסוים, למידע נוסף. קביעת הערך של הנכס נעשית בהתייחס למספר נתונים שונים שמשפיעים על הערך של הנכס. בין היתר ניתן למנות את הגודל של השטח, את התכנית של המבנה והחלוקה הפנימית, האיכות של הבניה, ליקויי בנייה שקיימים במקום וכדומה. כמו כן מיקום הנכס משפיע בצורה משמעותית מאוד על הערך, כיוון שככל שמדובר על אזור מבוקש או מרכזי יותר, ערכם של הנכסים באזור יעלה משמעותית.

באילו מקרים יהיה עלינו לפנות אל שמאי?

יש מקרים מסוימים בהם עלינו לפנות אל משרד שמאות מקרקעין בכתובת הזו על מנת לקבל שירות. וזאת כדי לבחון ערך של נכס כלשהו, ועל מנת לקבל החלטות נכונות באשר לעסקאות שניצבות לפתחנו. חשוב לציין כי שמאי מקרקעין מקצועי ניחן ביכולת לדייק את השמאות שלו, ולקבוע אותה בצורה המדויקת ביותר. כמו כן יש לדעת כי בבואנו לשכור שירותי שמאי מקרקעין יהיה עלינו לבדוק האם השמאות שלו קבילה בעיני הגורמים הרלוונטיים. לדוגמה, במקרים מסוימים אנשים פונים אל שמאי מקרקעין כדי לקבל שמאות באשר לערך הנכס שלהם בתהליכי אישורי משכנתא. כלומר, המשאות תועבר לבנק והחלטות בעניין אישורי המשכנתא יתקבלו בהתאם לכך. אך זאת רק אם השמאי מוכר לבנק והשמאות שלו תהיה קבילה.

לקראת רכישת נכס

יש לציין שלקראת רכישת נכס נוכל להיעזר במידה רבה בשמאי מקרקעין. וזאת מחמת העובדה שעלינו לבחון בצורה מדויקת את ערך הנכס ואת שוויו כדי לדעת האם העסקה העומדת על הפרק כדאית לנו. שמאי יסייע לנו בבחינת הנכס ובקבלת ההחלטה. הידע המקצועי והנתונים הקונקרטיים יועילו לנו עד מאוד בשלב זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה