מעצב פנים או אדריכל?

מעצב פנים או אדריכל?

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין מעצב פנים לבין אדריכל, לכן חשוב להבהיר את ההבדל בין שני התפקידים ואת היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. קודם כל, כאשר מדובר על אדריכל מדובר למעשה על אדם שסיים תואר אקדמאי בתחום האדריכלות. כלומר, אדם זה קיבל את כל ההסמכה הנדרשת לצורך בניית מבנה ברמה גבוהה תוך כדי התחשבות בכל הלבטים הבטיחותיים, האסתטיים והפרקטיים. אדריכל מסוגל לתכנן כל סוג מבנה מאפס, כל שמי שמעוניין למשל לבנות בית חדש, חייב להיעזר באדריכל היות ומעצב פנים לא רשאי כלל לעסוק בתחום. אדריכל אמור לא רק לתכנן את המבנה, אלא גם להגיש תוכניות להיתר בניה למועצה המקומית, קבלת אישור ממהנדס וכדומה. הוא אחראי על הנראות של המבנה מבחוץ, אך יכול לעסוק גם בתחום של עיצוב פנים לבית. אדריכלים מקבלים הכשרה גם בעיצוב פנים, אך לא כולם עוסקים בתחום בפועל.

מהו תפקידו של מעצב פנים לעומת תפקידו של האדריכל?

מעצב פנים יהיה לרוב בוגר של תואר ראשון בעיצוב פנים או לחילופין בעל תעודה ממכללה כלשהי. מעצב פנים חייב להיות בעל ראיה אסתטית, היות וללא כישרון ראשוני לא ניתן כלל להיכנס לתחום העיצוב. מעצב הפנים עובד בצמוד לבעל הבית, על מנת לעצב את חלל המגורים שלו בהתאם לצרכים ולרצונות שלו. יש צורך לתכנן תוכנית מעשית הכוללת את כל האספקטים של העיצוב, כמו למשל חיפוי רצפות, חיפוי קירות, החלפת ריהוט, רכישה של טקסטיל חדש כגון שטיחים או כריות ואף צביעה מחודשת של כל הבית בצורה מעניינת ומיוחדת יותר. מעצב פנים שם לב לכל הפרטים הקטנים, כמו למשל תוספת של אלמנטים עיצוביים שונים בחלל הבית, בניה של קירות גבס או הרס שלהם, תוספת של צמחייה לבית או סידור מחדש של החדרים. מעצב פנים חייב להיות בעל ידע, וותק וניסיון בתחום, על מנת לספק ללקוח את התוצאה המושלמת ביותר. ללא יחסי אנוש טובים, לא ניתן כלל לעבוד בתחום, היות וקיים צורך לעבוד באופן צמוד עם הלקוח מההתחלה ועד הסוף של התהליך, במטרה להבין את הרגלי החיים שלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה