צילום פורטרט

צילום פורטרט

צילום פורטרטים, הם סוג אמנות עתיקה מאוד החוזרת לפחות למצרים העתיקה, שם היא פרחה והתחילה מלפני כ – 5,000 שנה. לפני המצאת הצילום, דיוקן מצויר, מפוסל או מצויר היה הדרך היחידה לתעד את ראייתו של אדם.

צילום פורטרט

צילום פורטרט, תמיד היה יותר מסתם דבר. צילומים מהסוג הזה שימשו כדי להראות את הכוח, החשיבות, הסגולה, היופי, העושר, הטעם, הלמידה או התכונות האחרות של מקום מסוים בהיסטוריה.

דיוקנאות כמעט תמיד היו אהובים על ידי מלכים בעולם, וציירים שסירבו להכליל קטעים היסטוריים בדיוקנם, כמו וויליאם הוגארת, נטו למצוא את עבודתם נדחית. היוצא דופן הבולט, היה פרנסיסקו גויה בתצלומי דיוקנאותיו האמיתיים באופן בוטה של ​​משפחת המלוכה הספרדית.

את מי היו מציירים פעם

בקרב אמנים מודרניים מובילים שציור דיוקן שהם עשו היה בהזמנת אדם פרטי, ולא כרקע היסטורי למשהו שהתרחש, ובמקום זאת, ציירו אמנים את חבריהם ואת אהוביהם בכל דרך שתחפצו.

ניתן לזהות את רוב תמונות הנשים של פיקאסו, למשל, מוזרות ככל שיהיו, כדיוקנאות של אהוביו. במקביל, הצילום הפך למדיום החשוב ביותר של דיוקנאות מסורתיים, והביא מה שהיה בעבר מוצר יוקרתי יקר במחיר סביר כמעט לכולם.

מאז שנות התשעים השתמשו אמנים גם בווידיאו ליצירת דיוקנאות חיים. אבל ציור הדיוקן, ממשיך לפרוח גם בימינו אנו לצד צילום תמונת הפרופיל הפופולארי.

כמה עולה ציור דיוקן?

ציור דיוקן הוא אחד מהציורים היותר פופולאריים בעולם, אך מכיוון שהאיכויות שלו משתנות מאמן לאמן, הרי שכך גם המחיר אינו עקבי, כך שיכול להיות שתרכשו דיוקן מצייר מסוים, וגם אם התמונה תיראה עבורכם כזו שמסתדרת לכם בעין, לא בהכרח שהיא טובה ואיכותית, כמו צלמים או בוני דיוקנים מקצוענים. אם תרצו אחד כזה אצלכם, חיפוש רישתי קצר יעשה לכם את העבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה