הדרכות עבודה בגובה – קנסות גבוהים לעובדים בגובה ללא הסמכה

הדרכות עבודה בגובה

כל מי שעוקב אחרי מדורי החדשות בשנים האחרונות, בדגש על שנתיים-שלוש האחרונות, בוודאי שם לגידול עצום במספר הפועלים אשר נהרגים ונפצעים בתאונות עבודה באתרי בנייה, בפרט בכל מה שקשור לתאונות עבודה שמתבצעות בגובה.

לצערנו הרב, עובדים רבים נהרגים ונפצעים, כתוצאה מחוסר עמידה בתקנות, חוסר עמידה בכללים, חוסר שמירה על בטיחותית בסיס. האחריות היא גם על העובדים שנוקטים בגישה לא אחראית, אך גם על המעסיקים שלהם שלא דואגים לספק להם את התנאים הנדרשים ולא שמים לב לכך, וכן על מנהלי האתר עצמו, אשר אינם דואגים שהוא יהיה בטוח לשימוש ולא מקפידים על כל הכללים בתחום.

כאמור, חלק גדול מהתאונות מתבצעות בגובה. כאן המקום להדגיש, זה נכון לא רק במקרים של אתרי בנייה אלא גם במקרים אחרים בהם מתבצעות עבודות בגובה, למשל סנפלינג לצורך ניקיון שמשות, התקנת אביזרים, ועוד. לכן, המדינה קבעה זה מכבר, רק מי שעבר הדרכות עבודה בגובה והכשרה, רק מי שקיבל הסמכה, יכול לעבוד על הגובה.

עובדים שמתבקשים או נדרשים לעבוד על הגובה, חייבים לעבור הדרכה מסודרת, בין אם זה הכללים והתקנות, בין אם זה על שימוש בציוד, וכן על כל דבר אחר שהוא חלק משגרת העבודה.

מה קורה לעובד בגובה ללא הסמכה

עובד שמתבקש לבצע את עבודתו על הגובה או מחליט לבצע אותה ללא הדרכה, הרי שהוא נענש בחומרה. העונש הוא קנס שיכול להגיע לשכר יומי כפול. צריך לומר, העונש מוטל על העובד, בהנחה שהמעסיק סיפק לו את כל התנאים והוא לא השתמש בהם, או ביצע את עבודתו ללא הדרכה למרות שהוא ידע שזה אסור, והיה עליו לעבור הדרכה מסודרת קודם לכן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה