תיקון חלון ממ"ד – דגשים חשובים

תיקון חלון ממ

השינויים המשמעותיים שהתרחשו בשדה הקרב במאה ה-21, ולמעשה כבר מאז סוף המאה הקודמת, מחייבים תפישת ביטחון ומיגון שונה לחלוטין – שבאה לידי ביטוי בין השאר בחובת הקמת ממ"דים במבנים חדשים. כמו כן מנסה המדינה לעודד הוספת מרחבים מוגנים דירתיים גם בבניינים קיימים, בין השאר באמצעות תמ"א 38. מטרת הממ"ד היא לספק לבני הבית מסתור מפני טילים מבלי שיידרשו להגיע למקלט – אופציה פחות נוחה ובחלק מהמקרים גם לא רלוונטית עקב זמן ההתרעה הנמוך. כל פעולה הקשורה למרחב זה חייבת להתבצע על-פי כל התקנים המחמירים וכך גם תיקון חלון ממ"ד.

על מה חשוב להקפיד במסגרת תיקון חלון ממ"ד?

על-פי התקן ועל-פי דרישות פיקוד העורף, חלונות הממ"ד חייבים להיות אטומים בפני כל סוגי הגזים, וזאת עקב החשש ללוחמה כימית בשלב כזה או אחר של העימותים בין מדינת ישראל למדינות השכנות, וכמו כן נדרשת עמידות בפני הדף ורסיסים.

באופן טבעי כל תיקון בחלון של ממ"ד חייב להתבצע כך שיישמרו שתי האיכויות הקריטיות הנ"ל.

באילו מקרים נדרש תיקון חלון בממ"ד?

תיקון חלון ממ"ד נדרש במצבים שבהם למשל החלון פשוט לא נפתח. אמנם במצב חירום החלון חייב להיות סגור, אבל מן הסתם מדובר במרחב שמשמש את בני הבית גם בשגרה, ובמקרים אלה כדאי גם לפתוח את החלון מעת לעת כדי לאוורר את החדר. 

עוד מצבים שבהם יש צורך לתקן חלון בממ"ד הם כשיש ידית שבורה, כשמנגנון הנעילה משתבש, כשמנגנון הדריי קיף נשבר או כשיש ציר שבור.

איך לבחור חברה לביצוע העבודה?

לנוכח הרגישות הגבוהה של עבודה כמו תיקון חלון ממ"ד חשוב מאוד להקדיש תשומת לב רבה לבחירת אנשי המקצוע שיבטיחו לכם חלון תקין לחלוטין – יבטיחו וגם יקיימו כמובן.

המפתח העיקרי הוא ניסיון. רק חברה בעלת ניסיון רב בעבודה עם חלונות של מרחבים מוגנים דירתיים ובאופן כללי בתחום האלומיניום תדע לאתר מיד כל תקלה, למצוא לה את הפתרון האופטימלי וגם לבצע את התיקון הנדרש במהירות, ביעילות ובאחריות – תוך שמירה על המאפיינים הבטיחותיים החשובים של החלון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה