5 דברים שצריך לדעת על עבירות קטינים ונוער

עבירות קטינים

התמודדות מול המשטרה היא לרוב לא דבר שנעים לעבור. בעיקר אם אתם בצד הנחקר, בעיקר אם אתם קטינים או נוער. עבירות קטינים ונוער מערבות בדרך כלל לא רק את הקטין עצמו אלא גם את הוריו, מה שיכול להגביר עוד יותר את תחושת המתח והלחץ. בסיטואציה בה נחקר קטין, ישנם דברים בתהליך החקירה ששונים בתכליתם מחקירת בגיר. ואלו דברים שחשוב שתכירו.

הנה הם חמשת הדברים שאתם צריכים לדעת במידה והתקיימו עבירות קטינים ונוער

 

1. קטינים במאגר הפלילי

אתם בטח מכירים את המאגר הפלילי של משטרת ישראל. זהו המאגר המכיל כל אדם או קטין מעל גיל 12 שביצע דבר עבירה והועמד לדין בעקבותיה. לפיכך, קטינים מהגיל 12 יכולים להיכנס למאגר הפלילי ולהיות רשומים כך עד שיוכיחו ששינו את דרכיהם.

2. מחיקת תיק קטין

הוכחת שינוי הדרך של קטין מגיל 12 ומעלה יכולה להיעשות רק לאחר 7 שנים בהן לא ביצע שום עבירה או היה מקושר לדבר עבירה. לאחר מכן יוכל אותו קטין למחוק את התיק הרשום ולהתחיל בדף חלק את חייו הבוגרים

3. עבירת קטין מתחת לגיל 12

כאשר מדובר בעבירות קטינים שגילם מתחת לגיל 12, אין באפשרות המשטרה לפתוח לו תיק כשל קטינים מעל גיל 12 ותיק העבירה מועבר למשפט האזרחי, זאת לפי חוק הנוער העוסק בטיפול והשגחה.

4. קטינים ונוער זכאים לעורך דין

ממש כמו בגירים המתחילים את דרכם הבגירה בגיל 18, גם קטינים ונוער בכל גיל זכאים להגנה של עורך דין פלילי עבור חלקם בעבירה המיוחסת.

5. החוק אוסר על חקירה בלילה

קטינים ונוער אינם נחקרים בלילה, פרט למקרים מיוחדים הרשומים בחוק. קטין מתחת לגיל 14 לא יכול לתפקד כראוי בחקירה המתבצעת בלילה, החל מה שעה שמונה בערב, לאחר שהיה ער כל שעות היום. כמו כן, קטין מעל גיל 14 לא יוכל להיחקר החל מהשעה עשר בלילה. 

אלו הם דברים שחשוב שתדעו כאשר נקלעתם לעבירה של קטין הקשור אליכם בין אם מבחינה משפחתית או בין אם מתוך מסגרת חוק הנוער. ידע זה כוח בעיקר כשמדובר בקטינים ונוער.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה