איטום גגות – המדריך המלא

איטום גגות - המדריך המלא

אחד השלבים הכי חשובים בתהליכי בנייה וכן לאחר מכן, אחרי שהמבנה מאוכלס על ידי אנשים, דיירים או עובדים, זה השלב של איטום גגות. כל מבנה חייב לעבור את השלב הזה, הן בסיום תהליך הבנייה והן בשלבים מאוחרים יותר. 

איטום גגות נועד למנוע כניסה של מים אל תוך המבנה. הסיטואציה היא כזאת. אנחנו בונים את הגג, ואז אנחנו צריכים לוודא שהוא אטום לגמרי, הן בשביל שלא ייכנסו אל תוך המבנה מי גשמים בחורף וכן שלא ייכנסו מים מסיבות אחרות. מעבר לכך, האיטום גם מאפשר לנו ליהנות ממבנה מבודד, קרי שלא תהיה השפעה של מזג אוויר על המבנה, בין אם בימים חמים ובין אם בימים קרים. האיטום שומר על המבנה לאורך זמן. 

יש לחזור על תהליך האיטום, בין אם מדובר בתהליכי איטום ישנים ובין אם מדובר במבנה ישן אשר עבר שינויים כאלה ואחרים. מן הסתם, אם התבצע איטום בסגנון ישן, אזי שיש צורך לחדש אותו בכלים ואמצעים הרבה יותר מתקדמים.

אילו סוגי איטום גגות קיימים?

  1. איטום באמצעות יריעות – מדובר על שיטת האיטום הטובה ביותר שיש, מניחים יריעות מיוחדות על הגג ומשתמשים בהן לצורך תהליך האיטום. שיטה זו מאפשרת לנו לאטום את כל הגג בצורה הרמטית. 
  2. איטום באמצעות זפת – שיטה ישנה אך עדיין פעילה. משתמשים בחומר זפת לאיטום הגג, בין אם מדובר על איטום בנקודות ספציפיות שאנחנו יכולים לשים לב שהן לא אטומות, למשל בנקודות דרכן נכנס מים אל תוך המבנה, וכן אנחנו יכולים לזפת את כל הגג. 
  3. איטום באמצעות חומרים אקריליים – מדובר על איטום באמצעות חומרים ספציפיים, מותאמים למבנה. חשוב לציין, לא מדובר על איטום של גגות שלמים אלא של חלקים ספציפיים שיש בהם שיפועים. למשל, מרפסות או מקומות דומים. בדרך כלל מדובר על שטחים מאוד קטנים ומצומצמים שאפשר לאטום בעזרת חומרים אלה. 
  4. איטום באמצעות חומרים ביטומנים – מדובר על תיקונים של איטומים שלא צלחו ויש צורך לבצע תיקון ספציפי, באמצעות חומרים ויריעות, בעזרת הלחמה של היריעות אל הגג. 
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה