אם יש שוני בטיפול בעובש בתקרה לבין עובש על הקיר?

כאשר אנו מגלים עובש בקירות הבית או המבנה בו עובדים ומתקיימים, הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא איתור הדרך להפטר מהצרה. זאת מפני שעובש בקירות הבית או בתקרה: עלול להוביל לתחלואה, התפוררות של הקירות, פגיעה באיטום וכמובן פגיעה במי שנמצא במרחב. לכן חשוב לסלק את העובש כמה שיותר מהר מן המקום. עובש הוא הצטברות של חיידקים ופטריות על גבי אלמנטים, בעוד שהוא נוצר בשל לחות ורטיבות. בעיה כזאת תתרחש בדרך כלל במבנים ישנים וכאלה שהאיטום בהם אינו תקין.

אז מהו ההבדל בין עובש בתקרה ולגבי כזה נמצא על הקיר?

לפני שמתייחסים לסוגי  העובש, ראשית חשוב להבין כי ההבדלים טמונים במיקום של החיידקים, בעוד שעל הקירות יהיה קל יותר לטפל בבעיה, בעוד שהטיפול בחיידקים שנמצאים על התקרה יהיה מאתגר יותר. לכן יש לפנות תמיד אל מומחים בטיפול בעובש, ובכך לקבל תוצאות טובות יותר בעת הטיפול.

הפתרון לעובש בתקרה טמון בראשית באבחון שנעשה על ידי המומחים. אנשי המקצוע בודקים את אופן הופעת הפטריות, בוחרים בחומרים המתאימים לטיפול והסרת העובש, ולאחר מכן צובעים את התקרה בצבע דוחה פטריות. צביעה כזאת נעשית באמצעות עבודה בגובה. בכך אפשר להנות לפתרון יעיל עבור הספרת עובש בתקרה.

טיפול בעובש על הקיר

טיפול בעובש שנמצא על גבי הקירות, נעשה בשיטה דומה, בעוד שהמומחים יבדקו מה גורם לתופעה. האם מדובר בנזילות? או אולי באיטום שאינו תקין? האם התשתיות ישנות? או שמפגעי מזג האוויר הובילו לעובש? לאחר האבחון יבדקו המומחים עד איפה מגיע העובש בקירות, ויעצרו את ההתפתחות של הפרטיות על גבי הקיר. העצירה תעשה על ידי תמיסה מיוחדת שעוצרת את ההתפתחות של העובש, וחזרה של החיידקים והפטריות אל המבנה.

לאחר מכן, תתבצע צביעה באמצעות חומרים דוחי פטריות ובדיקה היקפית של הפטריות והחיידקים באזור. הצבע בו משתמשים חייב להיות דוחה פטריות ולהתאים לכיסוי הקירות שבמבנה.

לסיכום, עובש הוא לא רק מפגע אסתטי, אלא שהוא גם יכול להיות מסוכן במידה ואינו מטופל. לכן יש להיעזר במומחים עבור טיפול בקירות או בתקרה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה