מה ההבדל בין סוגי ההחלקות?

החלקת שיער יפנית

המושג 'החלקת שיער' החל לצבור פופולאריות ולהיחשף מול קהל של גברים ונשים, כבר לפני שני עשורים! בעבר, החלקה יפנית יפנית הייתה הדבר הלוהט ביותר עבור מי שרצה להחליק את שיערו, בעוד שעם הזמן נוספו החלקות אורגניות והחלקות קראטין, אשר מספקות מענה פחות מזיק לשערה, ותהליך מהיר יותר.

כיום כמו גם בעבר, רבים רוצים להנות משיער חלק נעים ויפה למראה, בעוד ששיער גלי וקשה, מקורזל וסרבני – מספק אתגר לא קטן בעת ההתמודדות עמו. לכן החלקת שיער מהווה פתרון אידיאלי עבור מי שרוצה שיער חלק לאורך זמן.

אבל מהי החלקת שיער?

לפני שנפרט אודות סוגי ההחלקות, חשוב להבין כי החלקת שיער היא תהליך כימי שבו אפשר "לבטל" תלתלים קיימים – או קרזול – ולעשות זאת באופן מלאכותי. התלתלים אשר נוצרים בשל מבנה קשיח של רקמות השיער, נוצרים בשל צפיפות הרקמה של השיער (שיערות הם חלבונים שמכילים שכבת הגנה, קורטקס וליבה) בעוד שככל שהקרטין יהיה צפוף – כך השיער יהפוך למקורזל יותר.

המבנה הקשיח של התלתל, יכול להתבטל רק באמצעות שימוש בחום גבוה וחומרים כימיים, בעוד שביטול קשרים כימיים של השערה: יצור שיער חלק – מה שיבטל קשרים בשיער.

סוגים שונים של החלקות שיער

כפי שהזכרנו, ישנם כמה סוגי החלקות שיער, בעוד שההחלקה היפנית (זאת שעושה שימוש בחומרים כימיים) תסייע באמצעות פירוק של קשרי המימן החנקן והחמצן: להחליק את השיערה. נוסף להחלקה היפנית, ישנה ההחלקה האורגנית (קראטין) שמערבת חומרים מחזקים ומזינים לשיער, כמו קראטין, פרוטאין ועוד.

באמצעות מעבר להחלקה טבעית יותר – רבים יכולים להנות משיער חלק וכזה שפחות נפגע בשל הפעולה הכימית. אלמנט נוסף יש לשים איליו לב בעת התהליך, היא הדרך בה מעצב השיער מחלקי את השערות באמצעות מחליק לוהט. בכך חשוב לבחור מעצב שיער מקצועי, שיוכל לבצע את ההחלקה על פי סוג השערות, כמו גם בצורה מזיקה פחות לקרקפת ולמעטפת של השערה.

קראו על: קורס תסרוקות לגברים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה