הפיכת חדר לממ"ד לא משנה היכן

הפיכת חדר לממ

גם לפני שנים רבות איום הטילים על מדינת ישראל היה קיים. טילים ופגזים בצורות שונות כבר שנים הטילו אימה על תושבי מדינת ישראל, ובגלל המצב הבטחוני הלא פשוט הזה, במהלך השנים הותקנו חוקים רבים על ידי הממשלה ופיקוד העורף כדי להגן על האזרחים על הצד הטוב ביותר. החל משנת 92', הוחלט כי בכל בית שנבנה חייב להיות ממ"ד כחלק מתוכנית הבנייה, ואכן אנו רואים שבבתים חדשים יחסית הממ"ד כבר קיים באופן בלתי נפרד מהבית. משפחות רבות בוחרות לשכור או לרכוש דירות שבהן יש ממ"ד עקב תחושת ההגנה שהמרחב המוגן נותן לכל בני המשפחה. משפחות אחרות שרכשו את ביתן לפני החוק של שנת 92' מצאו את עצמן ללא ממ"ד, גם בימים בהם ביתן הותקף על ידי כוחות האויב. מצב זה כמובן אינו פשוט וקל לאף משפחה, ומשפחות שונות מוצאות פתרונות לא אידאליים איך להתמגן בשעת התקפה כשאין מרחב מוגן בבית.

יש פתרון – הפיכת חדר לממ"ד

כאשר מדובר בבניין שנבנה לפני שנת 92', לא יימצא ממ"ד בתוך הבית ואז בעת התקפה דיירי הבית יהיו בבעיה, אבל אל דאגה, גם לזה יש פתרון! הפיכת חדר קיים לממ"ד היא פרוצדורה שמשפחות רבות בוחרות בה מהסיבה הפשוטה שלעיתים זו האופציה היחידה שנותרה על מנת שתהיה הגנה בבית בעת תקיפה. יש משפחות שחושבות על הרחבת הבית והוספת ממ"ד כחדר נוסף, אך לא תמיד דבר זה אפשרי מבחינות שונות, ולכן הפיכת חדר לממ"ד היא אופציה טובה עבור דירות מסויימות. כדי להוציא תוכנית כזאת אל הפועל כמובן חייבים שמהנדס יאשר את כל תוכניות הפיכת החדר לממ"ד, וכמובן שיש לוודא התוכנית עומדת בתקנים המחמירים של פיקוד העורף.

משפחה מוגנת יותר

לכן, גם אם אין באפשרותכם להרחיב את ביתכם ולהוסיף בו ממ"ד, אין סיבה שתישארו לא מוגנים בעת לחימה. גם אתם יכולים להפוך חדר קיים בבית לממ"ד ולהנות מהיתרונות הבולטים של ממ"ד בתוך בית. אנו כבר רואים לא משנה האיזור בו אתם גרים, ממ"ד נצרך בכל חלקי הארץ ללא קשר אם ביתכם נמצא בצפון או בדרום הארץ.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה