טיפים לבידוד נגד אש במפעלים

בידוד נגד אש במפעלים

האם יוצא לכם כמנהלי מפעל או כאחראים על כוח האדם בו, לחשוב על הדרך שבה הייתם בונים את הבנין בו אתם ממוקמים, לו היתה ניתנת בידכם האפשרות לכך? אך למרבה הצער, מרבית המפעלים ובתי המלאכה אינם בונים את סדנאות העבודה וחללי הייצור שלהם בכוחות עצמם, אלא לרוב הם נכנסים לחלל קיים והם נדרשים להתאים את עצמם לדרישות המקום.

בכל הנוגע לבטיחות במקום העבודה ובפרט לבידוד נגד אש במפעלים, ישנם שלל פתרונות יעילים ולא בהכרח יקרים שיכולים להועיל לכם במיוחד, גם אם התנאים במקום אינם נראים תמיד לטובתכם. אז במיוחד בשבילכם, אספנו שלושה טיפים עיקריים ליצירת בידוד נגד אש במפעלים – שאת חלקם ניתן ליישם כבר החל מהיום.

צינורות ספירקל מבודדים

צינורות ספירקל אמנם נועדו לשמש בראש ובראשונה כמוליכי אוורור, אך בהחלט ניתן לעשות בהם שימושים נוספים, על ידי הוספת שכבת בידוד על גביהם משני הצדדים. היתרון הגדול שבצינורות הללו נעוץ בעובדה שהם עשויים פח – חומר קל משקל וגמיש יחסית, שעלויותיו לרוב אינן גבוהות ועמידותו רבה. כך, ניתן להקים מערכת צינורות ייעודיים בסביבת העבודה גם לחומרים דליקים, ולהבטיח בטיחות מרבית – זאת כמובן בכפוף לבדיקה תקופתית ובתנאי שהצינורות יוצרו והותקנו על פי תקני הבטיחות הרלוונטיים.

במקרים אחרים, ניתן להשתמש בצינורות הספירקל לצורך המקורי שלשמו הם נועדו (אוורור או תשתיות אחרות), ולהגביר את רמת הבטיחות על ידי הוספת שכבת בידוד מעליהם.

סרטי בידוד מגולוונים

במקרים בהם אינכם זקוקים למערכת צינורות שלמה אלא רק לחיבורים מבודדי אש וטמפרטורה, ניתן לעשות שימוש בסרטי בידוד קרמיים, העשויים פח מגולוון. התקנת חיבורים שכאלה יכולה להוזיל עלויות באופן משמעותי במקרים בהם היא מתאפשרת, אך מעבר לתקינת חומרי הגלם חשוב מאד לשים לב גם לטיב ההתקנה עצמה, ובשום אופן לא לעשות זאת אם אין בידכם הידע והניסיון הרלוונטיים. זכרו כי שיקול הוזלת העלויות במקרה זה חייב להיעשות בצורה מחושבת, ולכן אין לבחור באפשרות הזולה ביותר שתוצע בפניכם, אלא בפשטות לבדוק את טיב המוצר שאותו אתם עובדים לרכוש, כמו גם את בעל המקצוע שיתקין עבורכם את הסרט המבודד.

הטיפים באדיבות סלילוק בע"מ

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה