פינוי דירה מדוע ולמה?

פינוי דירה

פינוי דירה הוא תהליך אשר כולל בתוכו אריזה ופינוי מכלול החפצים הקיימים בדירה מסוימת. פעמים מדובר בפינוי מלא אשר נועד לאפשר מגורים של דיירים אחרים באותה דירה. ופעמים מדובר על ראורגניזציה אשר מטרתה להפוך את המגורים במקום לנוחים ופרקטיים יותר. אך תמיד התהליך יכלול מספר שלבים וידרוש עמל רב מצד בעלי הבית. אכן, תהליך מורכב שלא פעם גובה זמן רב מצד הדיירים.

פינוי דירה בגין אגרנות

לא חייבים להיות אגרנים כפייתיים כדי לגלות יום אחד כי הבית שלכם מכיל כמות עצומה של חפצים מיותרים. אתם מניחים בינתיים, שומרים כי אולי נצטרך, קונים כי אולי החפץ יהיה שימושי, ובלי לשים לב אוגרים כמויות מרשימות מאוד של חפצים. כאשר כל מטר של מגורים יקר כל כך, כאשר כולנו חולמים על מרווח ועל מקומות אחסון נוחים, כל חפץ מיותר הוא גורם מתקיל. כל פריט תופס מקום ונוגס במרחב המחיה שלנו. לא חבל? אם גם אתם מגלים כי הבית שלכם מכיל כמויות עצומות של חפצים כדאי לדעת כי אפשר לפנות את הדירה ולהתחיל לארגן את הבית מחדש. נכון, מדובר על תהליך מורכב למדי שידרוש מכם זמן רב ומחשבה מרובה. אבל בסופו של תהליך זה בהחלט שווה.

להחליט על עתידם של חפצים

אחד השלבים המתישים ביותר בתהליך הוא שלב ההחלטה בדבר העתיד של כל חפץ ופריט. אתם צריכים להחליט האם מדובר על פריט שימושי שיוכל להועיל לכם? האם תצטערו לאחר שתשליכו אותו? הפריט שימושי אך לכם הוא מיותר? נכון, קשה לקבל החלטה. אבל כדאי לזכור כי ברוב המקרים הנכון הוא להשליך או למסור למי שימצא תועלת בחפץ. כיוון שריבוי חפצים מקשה על החיים, מסרבל וגורם לאווירה עמוסה ולחוסר שליטה על הנעשה בארונות ובבית. היפרדו מהחפצים ותוכלו לנשום לרווחה.

למצוא מקום מתאים לכל חפץ

כל חפץ שהחלטתם להשאיר בבית חייב להצדיק את קיומו. מלבד זאת עליו למצוא את מקומו ההולם בדירה. בארון, במחסן, או במטבח. כאשר יש מקום מוגדר לכל פריט השליטה על הנעשה בבית אפשרית והבית מאורגן ומסודר יותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה