בנייה בגבס – מגוון אפשרויות לעיצוב מושלם

בנייה בגבס

גבס הוא סוג חומר של מינרל המורכב בעיקר מסידן וסולפט. מדובר על חומר רך וגמיש מאוד, ולכן חומר זה משמש בעיקר גם לצרכי בנייה ושיפוצים ביתיים או תעשייתיים. התכונות העיקריות של גבס הן שהוא מבודד בצורה מצוינת רעשים, חום קיצוני או קור קיצוני.

שיטות עבודה עם גבס

העבודה עם הגבס היא נוחה במיוחד. ניתן ליצור מגוון עיצובים מיוחדים ויפים הודות לגמישות החומר, כך שבאמצעות יציקת הגבס על גבי תבניות מיוחדות ניתן לקבל תבנית מעוצבת לפי בחירה, מכיוון שהגבס הנוזלי ממלא כל שקע וחלק בתבנית ותופס את הצורה העיצובית בצורה הרבה יותר מהירה.

כאשר מדברים על שיטות עבודה עם גבס בתחום הבנייה והשיפוצים, העבודה היא שונה יותר. בתחום הבנייה נהוג לעבוד עם הגבס בצורה של לוחות גבס מיוחדים. לוחות אלו קלי משקל ואטומים, הודות לתכונות של הגבס המקורי עצמו. החיבור של משטחי הגבס מתבצע באמצעות התאמת המשטחים אל מסלולי מתכת מיוחדים, שתפקידם לקבע ולייצב את משטח הגבס במקום.

עיצוב קירות ותקרות

השימוש הפופולרי ביותר בלוחות גבס בבנייה הוא לצורך הקמה ועיצוב של קירות ותקרות, לצרכים דקורטיביים וגם לצורך בנייה איכותית. כיום ניתן למצוא בתים רבים שמבצעים הפרדה וחלוקה של חללים שונים בבית באמצעות לוחות גבס, כך שמשך זמן השיפוץ והחלוקה של החלל בבית מתבצע באופן מהיר ופשוט הרבה יותר, לעומת בנייה או הריסה של קירות בנויים מלט או חומר אחר הנמצאים בחלל.

תקרות גבס הפכו להיות בשנים האחרונות חלק טרנדי בתחום עיצוב הבית. בעבר היה נהוג לבנות בתים עם תקרות גבוהות או סטנדרטיות, כך שמראה החלל בבית היה נראה אחיד ופשוט. כיום בעזרת לוחות גבס בתקרה ניתן לעצב את התקרות בצורה ייחודית יותר, וכך להעניק הנמכה טבעית ומעוצבת לתקרה הגבוהה בבית.

נוסף על הפן העיצובי של בניית תקרות גבס, מדובר על שימוש נפוץ לצורך הסתרה של אלמנטים שונים שמקובעים לתקרה כמו גופי תאורה נסתרים, או תעלות מיזוג בחללי הבית השונים שמחוברים אל המיזוג המרכזי שיש בבית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה