מה צריך לדעת כשבוחרים שיש למטבח?

שיש למטבח

במטבח הישראלי, השיש הוא אחד המקומות שמבלים לידו הרבה מאד זמן, הוא משטח עבודה אשר משמש להכנת קפה, לבישול ואפיית מזון ועוד. בבתים עם ילדים ניתן לראות מדי בוקר את הלחץ שקיים ליד השיש, כולם ממהרים וכל אחד רוצה להספיק לשתות את כוס הקפה שלו לפני היציאה ללימודים.

ישנם מגוון סוגים של שיש למטבחים או חיפוי שיש למטבח, כאשר כל אחד מהם הוא בעל תכונות שונות וכמובן מתאים לצרכים אחרים, ישנם סוגי שיש שיכולים להחזיק מעמד גם כאשר יניחו עליהם סירים רותחים ויש כאלה שייסדקו, קיימים סוגי שישים שסופחים לכלוך לעומת שישים שדוחים אותם. לכן חשוב מאוד לברר עם מומחי שיש לפני רכישת שיש חדש למטבח.

מהו בעצם השיש?

שיש הוא חומר טבעי מוצק שנוצר בתהליכים גאולוגיים במעמקי האדמה, כמו הרבה חומרים טבעיים, גם השיש הטבעי הוא חזק מאוד ועמיד בתנאי חום קיצוניים. רוב האנשים מכנים את משטח העבודה במטבח בשם שיש כאשר במרבית המקרים לא מדובר כלל בשיש, קיימים משטחי עבודה רבים שנראים כמו שיש אבל הם כלל לא כאלה.

האמת? זה לא באמת משנה אם מדובר באבן שיש טבעי או שיש סינטטי, מה שמשנה הוא, שהשיש אותו בוחרים ישמש בצורה הכי טובה. ובמקרים מסוימים השיש הטבעי כלל לא יתאים ויהיו משטחים אחרים שיתאימו יותר לצורך הנדרש.

ישנם פרמטרים שונים שכדאי לשים לב אליהם כאשר בוחרים שיש חדש:

  1. התאמת השיש לצורך היומיומי – ישנם בתים בהם השיש הוא מקום פעיל מאוד ולכן יש לבחור בשיש חזק, עמיד לחום וכזה שאינו סופח לכלוך.
  2. אחזקה נוחה – ישנם הרבה משטחים שנראים יפים ומרשימים אך הם זקוקים לתחזוקה שוטפת ואם הם לא יתוחזקו כמו שצריך הם יהרסו ויאבדו את יופיים.
  3. שיש אופנתי – בדרך כלל נגררים ובוחרים שישים טרנדיים, אבל יש לקחת בחשבון שייתכן ובחירת שיש שהוא אופנתי כיום, יגרום לחרטה בעוד חמש שנים כאשר הוא ייצא מהאופנה.
  4. בחירת שיש איכותי ולא יקר – ברוב המקרים, המחיר אינו מבטיח מוצר איכותי אלא נקבע על ידי פרמטרים ספציפיים הקשורים לאותו חומר.

לסיכום – יש לבחור בשיש למטבח מבית ניר צבי שישמש באופן הכי טוב וייתן תמורה הולמת לכסף שהושקע בו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה