חשיבות באמפרים בשכונת מגורים

באמפרים

תוספת של באמפרים בשכונות מגורים תורמת לאיכות החיים ולבטחונם האישי של התושבים, מאחר שבאמפרים מכריחים את הנהגים להוריד מהירות וכך מקטינים מאוד את הסיכוי לתאונות דרכים באזור. באמפרים מותקנים בקלות ועמידים לאורך זמן וכך תורמים מאוד לתחושת הביטחון האישית, למשל לגבי ילדים אשר משחקים ברחוב ועשויים לרדוף אחרי כדור ולרדת לכביש. באמפרים מסכלים נסיעה מהירה ומחייבים ירידה למהירויות מינימליות, וכך מאפשרים מעבר בטוח במעברי חצייה ללא רמזורים ללא חשש שפתאום יגיע רכב במהירות גבוהה ולא יספיק להאט. באמפרים עלולים לגרום נזק לצמיגי מכוניו תושבי השכונה ולכן חשוב לבדוק מאיזה חומר הם מורכבים ולפעול להחלפתם במקרה הצורך, שכן גם לתושבי השכונה יש מכוניות ואין להם כוונה לספוג נזקים בגלל הבאמפרים.

לפני התקנת הבאמפרים, או בעברית פסי האטה, יש לעבור הליכי רישוי, מאחר שאין מדובר בשטח פרטי אלא ציבורי ולהתקנה ללא רישיון יהיו השלכות פליליות, ולכן אין בה טעם. ביישובים חקלאיים אישור ההתקנה בכביש פנימי הוא בזמכות הוועד המקומי ולכן אסור להציב את הבאמפרים באופן עצמאי אלא לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים. כאשר בורים באמפרים לכביש בשכונת מגורים, חשוב להגיע לרכישה עם מידע מלא לגבי מימדי הכביש וכמות באמפרים הרצויה. כדאי לזכור שגם מעגלי תנועה גורמים להפחתת המהירות ובאמפרים אינם הפתרון היחיד. בבחירת באמפרים חשוב לשים לב לחומרים מהם הם מורכבים וגם לצבעים ולהחזרת האור. באמפרים צריכים לשרת אתכם גם בלילות, ולכן חשוב שנהגים יבחינו בהם מרחוק ויוכלו לבלום, הדברים נכונים גם לגבי הנהגים שבין תושבי השכונה, כשהם חוזרים הביתה בשעות מאוחרות.

באמפרים מתחברים לכביש באמצעות קידוח וחיבור ברגים. לפני בחירת הבאמפרים המתאימים עלינו לברר מהם הצבעים האפשריים ולבחור את זה שמועדף עלינו וכמו כן להבין בכמה נקודות עיגון הבאמפר הוצמד לכביש. חשוב שהבאמפר יהיה קשיח ויחזיק מעמד במשך שנים ולכן אסור להתפתות להצעות זולות, מאחר שייתכון שמדובר בחומרים ירודים שלא יחזיקו מעמד בתנאי מזג אוויר קשים או בחשיפה לקרינת שמש ממושכת. באמפרים עמידים לאורך זמן יחסכו הוצאות מיותרות ויתרמו לתחושת הביטחון האישי.

לעוד מידע, בקרו באתר https://srafim.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה