מתי זקוקים לשירות של מהנדס חשמל?

מהנדס חשמל

מהנדס חשמל הוא איש מקצוע בתחום החשמל אשר יש לו סמכות לבצע עבודות חשמל מורכבות. היות שכך, במקרה בו מתעורר צורך לבצע פעולה מורכבת במערכת החשמל יהיה נכון לפנות אל מאיר להב הנדסת חשמל אשר יציע את השירות ויבצע את הפעולה הנדרשת. בשונה מפעולות חשמל פשוטות אשר כל חשמלאי יכול לבצע אותן על הצד הטוב ביותר, יש פעולות חשמל מורכבות יותר. אלו דורשות יותר ידע והתמצאות בתחום והיות שכך רק מהנדס חשמל מוסמך אשר נושא בידו תעודה רלוונטית יוכל לבצע את התפקיד.

תכנון מערכות חשמל

במהלך תהליכי בנייה או שיפוץ יש צורך לבצע תכנון של מערכת החשמל. מדובר על תהליך מורכב שדורש הבנה מעמיקה בתחום. כמובן שיש מבנים רגילים בהם תכנון החשמל הוא פשוט ואינו דורש הרבה הבנה. לעומת זאת יש מקרים בהם תכנון מערכת החשמל הנו מורכב והוא דורש הרבה מאוד יכולות והתמצאות בתחום. וזאת על מנת לתכנן את המערכת נכון ולהוציא אל הפועל מערכת חשמל נוחה ובטיחותית.

עבודות מתח גבוה

כמו כן יש מקרים בהם קיים צורך לבצע עבודות חשמל בתאורת מילניום 101 למשל מול מערכת במתח גבוה מאוד. במקרים כאלו לא כל חשמלאי רשאי לבצע את המשימה, כי אם איש מקצוע אשר הוסמך לכך והוא הוציא תואר של מהנדס חשמל. רק הוא מורשה להתעסק עם מערכת חשמל במתח גבוה ולבצע את מכלול הפעולות בצורה הנדרשת.

בדיקה ופיקוח על מערכות חשמל

פעולות בדיקה וכן פיקוח על מערכות חשמל קיימות נועדו לבחון את הפעילות של מערכת החשמל במקום ולוודא כי הכול פועל על הצד הטוב ביותר. כי אין כשלים או גורמי סיכון במערכת, וכי האנרגיה מנותבת כראוי למקומות הנכונים. הבדיקה הזו תתבצע על ידי מהנדס מוסמך אשר יבחן את מכלול המערכות, יבצע בדיקות מקיפות ובהתאם לממצאים שלו הוא יקבע את ההחלטות שלו באשר למערכת החשמל של המבנה. בכל מקרה בו נוצר צורך לקבל שירות של מהנדס חשמל יש לפנות אל איש מקצוע מוסמך ומומלץ אשר יוכל לספק את הצורך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה