איטום בתים משותפים

איטום בתים משותפים

היום בכל בניין משותף קיים וועד בית או חברה שאחראית על ניהול שוטף של המקום. אחד מהתפקידים המרכזיים ביותר של החברה או של וועד הבית, הוא לדאוג לשירות מקצועי ואמין של איטום גגות ואיטום קירות של הבניין. כל בניין שנבנה היום בארץ, חייב לעמוד בתקני הבנייה היסודיים והמחמירים ביותר. עם זאת, הזמן עדיין עושה את שלו, ולכן ללא איטום מקצועי ויעיל, הבניין יהיה נתון לנזילות, לכתמי עובש ולכתמי רטיבות. יש צורך לחדש את שכבת האיטום אחת למספר שנים, בהתאם לסוג האיטום שבחרתם, לצורת ההתקנה שלו וכמובן למיקום של הבניין ביחס לכמות המשקעים הממוצעת באזור. חשוב שהאיטום יתבצע על ידי בעלי מקצוע מיומנים ואיכותיים, על מנת להבטיח עבודה של חברה לתיקון גגות ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, יש צורך לבחור את שיטת האיטום המתאימה ביותר לסוג הבניין, לתנאי השטח וכדומה.

איטום גגות ואיטום קירות בבתים משותפים

היום ניתן למצוא בארץ לא מעט בניינים ישנים, אשר הדיירים בהם סובלים לא פעם מנזילות בקירות ובתקרות. על מנת להתמודד עם הבעיה, וועד הבית חייב לשמור על ניקיון הגג, תקינות המרזבים וכמובן הזמנה של אנשי מקצוע, לצורך בדיקת איטום הגג לפני תחילת הגשמים. חשוב שבעל המקצוע שתזמינו, ידע להתאים את שיטת האיטום המתאימה ביותר לסוג הגג, היות וישנן שיטות איטום שונות ולא כולן מתאימות לכל תנאי השטח הקיימים. למשל, איטום באמצעות יריעות ביטומניות, מתאים בעיקר לגגות שטוחים וחשופים. אם הגג מלא בדודי שמש או אם הוא נבנה בשיפוע, כבר לא ניתן יהיה לאטום אותו באמצעות היריעות. לעומת זאת, איטום באמצעות חומרים אקריליים אינו עמיד בפני מים עומדים, לכן גגות שטוחים עם מרזבים סתומים, לא יתאימו לשיטה הנ"ל. רוב הבתים המשותפים בוחרים לאטום את הגג שלהם באמצעות זפת, היות ומדובר על שיטה פשוטה וזולה יחסית לאיטום הגג. עם זאת, יש צורך לזכור כי על מנת שהזפת תמשיך להיות יעילה, יש צורך לסייד את הגג אחת לשנה.

לסיכום, איטום גגות ואיטום קירות חיצוניים בבתים משותפים, חייב להתבצע באופן שוטף על מנת לשמור על רמת חיים גבוהה יותר.

המידע באדיבות חברת אדיב איטום

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה