האם הרטבת לילה עוברת ללא טיפול? ד"ר קובי שגיא עונה

הרטבת לילה

גם אצלכם הרטבת לילה זו תופעה מטרידה? גם אתם מתמודדים עם כמויות של מצעים מדיפי ריח ותסכולים לרוב? מדובר בתופעה מטרידה אשר ילדים רבים בארץ וגם בעולם כולו מתמודדים אתה. הילדים נגמלו זה מכבר בשעות היום והם שולטים שליטה מלאה על הסוגרים שלהם. אך בשעות הלילה הם לא מצליחים והם פשוט מרטיבים!

יעבור עם הגיל?

אם מדובר על ילד צעיר מאוד עד גיל חמש ניתן לקוות כי הנה זה עומד לחלוף. למעשה עד גיל זה לא מומלץ לטפל בילד שכן רק בהגיעו לגיל חמש מצפים ממנו להשיג שליטה מלאה גם בשעות הלילה. אבל אם הילד כבר מתרחק מגיל חמש ועדיין מרטיב זה כן נכון לטפל בתופעה בשיטת THERAPEE. יש מגוון שיטות ועזרים אשר יוכלו להועיל ולסייע.

גיל הנערות והרטבות לילה

הנתונים מדווחים כי מרבית המרטיבים נגמלים מכך באופן טבעי במהלך השנים. בכל שנה שחולפת עוד מרטיבי לילה נפטרים מהתופעה. רק אחוז מועט מאוד יגיע לגיל שש עשרה ועדיין יסבול מהרטבת לילה. אבל מדובר על תקופה ארוכה מאוד וגם מתישה. ילד שמרטיב הוא ילד שחווה כישלונות ודחייה חברתית, הדימוי העצמי שלו נפגע והוא לא חווה את הילדות שלו בצורה נאותה. הוא לא יכול להתארח ולהזמין חברים ללילה. והמצב משפיע כמובן על המעמד החברתי ועל יתר רובדי החיים שלו.

ההמלצה שלש ד"ר קובי שגיא – טפלו!

ד"ר קובי שגיא ממליץ להורים לא להזניח את הילד אלא לפנות לטפל בו. אמנם מסתבר כי ההרטבה תחלוף מאליה בשנים הקרובות. אבל בהרטבת לילה כל לילה נוסף של הרטבה זו בעיה. שוב אכזבה ותסכול, שוב ריח לא נעים, מקלחת והחלפת בגדים. לגמרי לא תהליך שנוח וטוב לילד שלכם. והוא גם לגמרי לא מועיל לכם. מסיבה זו כדאי מאוד לטפל ולא להשתהות. כי למה לסבול אם אפשר לפתור?

על השיטה של ד"ר טל שגיא

שיטת ד"ר טל שגיא עושה שימוש בשני כלים מרכזיים. ליווי התנהגותי קוגניטיבי ושימוש במכשיר מתקדם אשר נועד לסייע לילד לחוש במהלך הלילה גירויים. הוא נחשב למצליח מאוד ומומלץ על ידי מטופלים רבים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה