באיזה תחומים עוסק מהנדס בטיחות

מהנדס בטיחות

בכל אתר בנייה, מפעל או מרכז תעשייה, חובה לשמור על הבטיחות של העובדים ושל השוהים במקום. לא תמיד אפשר לבצע את הדבר באופן עצמאי. במקרים רבים חובה להיעזר בשירות של מומחה לבטיחות. מהנדס הבטיחות הוא זה שידע מה חשוב לעשות על מנת להעניק לכולם את ההגנה המלאה.

חיי אדם חשובים יותר מכל ענף בתעשייה. גם כאשר אנחנו רוצים להשקיע ולהרחיב את העסק, לרכוש ציוד חדש וכדומה, תמיד חשוב לבחון האם כל זה לא יבוא חלילה על חשבון בטיחותו או אפילו בריאותו לטווח הרחוק של העובד.

בדיוק לצורך כך יש להיעזר בשירותיו של מהנדס בטיחות שלומית יואב. כי זה בדיוק התפקיד שלו. הוא זה שאמור לדאוג לכך כי הציוד הנמצא בשימוש העובדים במקום הינו ציוד בטוח. הוא צריך לוודא כי אין חשש לפציעה או לפגיעה בעקבות שימוש בחומרים שונים והוא גם חייב לדאוג לגידור של האזורים אשר בהם מתבצעת העבודה.

הכלים המסוכנים חייבים אף הם לקבל תיחום וגידור סביבם. רק כך ניתן יהיה להיות רגועים כי אלו לא יפגעו חלילה בחיי אדם.

לומדים לקח ממקרים שהיו

כבר קרה ויותר מפעם אחת, כאשר במפעלים שונים בהם קיים ציוד גדול וכבד, נלכדו גפיים של עובדים. הם הגיעו למצבים לא פשוטים בעקבות זה. יש כאלה שאיבדו אצבעות או אף את כל פרק כף היד, ויש את המקרים החמורים עוד יותר אשר בהם עובדים נלכדו במכונות שונות או אפילו נטרקו בתוך המקרר ושם קיפחו את חייהם למרבה הצער.

המקרים הללו הינם חמורים ביותר וכמובן שלאחר מעשה מפיקים הרבה מסקנות חדשות. אלו הם בהחלט תופעות שאי אפשר לעבור עליהם לסדר היום.

אפשר להירגע – יש מהנדס בטיחות

כאשר עובד שוקל אם להיכנס לעבודה בענפי התעשייה השונים, הוא מתלבט האם זה לא יהיה מסוכן מידי עבורו, חשוב שיבדוק האם ישנו מהנדס בטיחות במקום. ברגע שהוא אכן נוכח לראות כי במקום דואגים לבטיחות העובדים והראייה שישנו מהנדס בטיחות, הוא בהחלט יכול להשתלב בשורת העובדים ולהיות רגוע לגמרי כי לא יאונה לו כל רע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה