איך בוחרים מורה לפסיכומטרי?

מורה לפסיכומטרי

מורה לפסיכומטרי מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר בהצלחה של הסטודנט במבחן עצמו. אומנם נכון שיש צורך להגדיל את אוצר המילים באנגלית ובעברית, ללמוד כיצד לפתור תרגילי לוגיקה מסורבלים וכמובן לשלוט היטב בלוח הכפל, אך בסופו של דבר אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התוצאות הסופיות במבחן, הוא המורה ושיטת הלימוד שלו. אם בעבר רוב המורים העבירו שעות שלמות בכתיבה על הלוח, בעוד התלמידים היו צריכים להעתיק כמו תוכים, הרי שהיום כל שיטות הלמידה האפקטיביות נראות אחרת לחלוטין, ראו באתר https://www.academetry.co.il. אין שום טעם להעתיק מהלוח ללא הבנה בסיסית של החומר הנלמד, לכן אסכולת הלמידה של היום משלבת כמה שיותר מעורבות של התלמידים בשיעור. שיעור ברמה גבוהה הוא שיעור שבו התלמידים שואלים שאלות, מדברים על צורת החשיבה שלהם וכמובן זוכים לקבל ולתרגל שיטות ומיומנויות למידה חדשניות.

איך בוחרים מורה לפסיכומטרי ולמה כל כך חשוב להקפיד על הבחירה הנכונה?

כאמור, ניתן היום למצוא לא מעט מורים ולא מעט קורסים שונים בתחום הפסיכומטרי, אך חשוב לזכור כי לא כולם יכולים לספק לכם את אותה התוצאה. ישנם קורסים שטורחים כל הזמן להתעדכן ומורים מנוסים וותיקים שמכירים היטב את החומר ויודעים בדיוק כיצד להעביר אותו בצורה הטובה ביותר. מצד שני, ניתן למצוא גם לא מעט מדריכים חדשים, שאולי מכירים את חומר הלימוד, אבל עוד לא מספיק מוכשרים כדי להעביר אותו בצורה היעילה והמהירה ביותר. כל המטרה של קורס הפסיכומטרי היא ליישר קו לגבי חומר הבסיס, ומשם להקנות לתלמידים שיטות עבודה נכונות בזמן המבחן. למשל, ישנם תלמידים שישקיעו רבע שעה שלמה בשאלה אחת שהם מתקשים לפתור. למעשה, מדובר על טעות קריטית שעלולה להשפיע רבות על הציון הסופי שלהם. החוכמה היא לענות כמה שיותר תשובות נכונות, ולכן אין שום טעם להיתקע על שאלה שאתם לא יודעים מה התשובה הנכונה עליה. מורה טוב יסביר לתלמידים שלו את כל הניואנסים הקטנים האלו, במטרה להבטיח לו את התוצאה הגבוהה ביותר.

לסיכום, מורה לפסיכומטרי צריך להיות מנוסה ומקצועי, הוא אמור לא רק להכיר את החומר אלא גם לדעת כיצד להעביר אותו בצורה האפקטיבית ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה