אתה נמצא כאן: הבית » רכב ומוסכים » פירוק רכבים ומה שביניהם

פירוק רכבים ומה שביניהם

פירוק רכבים ומה שביניהם

הרכב הנאמן, שליווה אתכם במשך שנים רבות, כבר לא במיטבו. הוא נתקע באמצע הכביש המהיר, מתגלגל למוסך לעיתים קרובות מדי ובחישוב פשוט מסתבר שאתם משקיעים בתחזוקה שלו סכום כסף גבוה מדי ביחס לערכו בפועל.
מה עושים? ניצבות בפניכם אפשרויות רבות, ממכירת הרכב לגורם פרטי דרך ביצוע טרייד אין ועד גריטה. מה חשוב לדעת על כל אחת מהאופציות ואילו יתרונות מחכים לכם בתהליך הפירוק? היכון, הכן, נפרדים מהאוטו ומרוויחים במהירות.

הדרך לאוטו חדש עוברת במגרש


לא פשוט למכור רכבים ישנים והתהליך כרוך בזמן שעליכם להקדיש לטובת העניין, החל מפרסום מודעה דרך הקפצתה כל פעם מחדש ועד טיפול בפניות של מתעניינים וניהול מו"מ עם כל אחד מהם על המחיר הסופי.
בשוק הרכב התחרותי של היום קיים היצע מסחרר של רכבים ורכב ישן אינו מועמד אידיאלי למכירה. רוב הסיכויים שאחרי כל המאמץ שתשקיעו, יהיה עליכם להתפשר על מחיר נמוך משמעותית ממחיר המחירון.
אופציה נוספת היא לבצע טרייד אין ולמעשה להזדכות על שווי הרכב הישן לצורך רכישת רכב חדש. על פניו זה נשמע כמו דיל מבטיח, אבל בפועל מרבית החברות המבצעות חילופים לא מוכנות להתפשר על המחיר והן מציעות עלות נמוכה משמעותית לרכב המשתתף בהחלפות.
האופציה השלישית היא לקנות רכב חדש מבלי להשתמש ברכב הישן. אבל רכבים ישנים הנטושים בצדי הדרך תופסים מקומות חנייה ואף מזהמים את הסביבה. רכב חונה שאינו בשימוש צובר קנסות כבדים.
כאן נכנסת לתמונה גריטת רכבים. הכוונה היא לפירוק הרכב במגרשי מכוניות המתמחים בתהליכי פירוק כאשר המסירה של הרכב שווה כסף לבעלי הרכב.
בעבר היתה נהוגה בישראל תוכנית גריטה והמדינה תגמלה בעלי רכבים ישנים בסכום כסף נאה וכך בעצם תמרצה אותם למסור את הרכב לגריטה לפני שהוא יזהם את הסביבה. התכנית כבר אינה בתוקף, אבל יותר ויותר בעלי רכבים בוחרים למסור את הרכב לפירוק מסיבות רבות – כסף זמין, תועלת סביבתית וחברתית, דרך נוחה להעברת הרכב.

מפרקים, מתקינים או ממחזרים


מה קורה בפירוק רכבים? צוות מכונאים מנוסה ומיומן מחלץ מהרכב חלקי חילוף חיוניים ואת החומרים של הרכב מעביר למחזור. כלומר, החלקים של הרכב ימשיכו להתקיים ברכבים אחרים והחומרים של הרכב יהפכו למוצרים שונים בתעשיות שונות. מהרכב יפיקו את המיטב והכל תוך כדי שמירה על תקנות מחמירות והקפדה על איכות הסביבה.
היתרון הבולט הוא שמגרשי רכב מוכנים לפרק רכבים מסוגים שונים כאשר התמורה היא פונקציה התלויה במספר גורמים: שנת הייצור של הרכב, סוג הרכב ומצבו.
אומנם לא קיים מחירון רכבים לפירוק, אך בהחלט ניתן לברר עם החברה המבצעת את הפירוק מה הסכום המשוער שתקבלו בעד מסירת הרכב. חברות רבות אף מציעות תשלום בהתאמה אישית, כמו למשל, העברה בנקאית, צ'ק, מזומן או תשלום באשראי.
חברות פירוק נותנות לבעלי רכבים ישנים המיועדים לפריקה מענה גם בכל הנוגע לאיסוף וגרירת הרכב מבעליו ישירות למגרש. היות וישנם רכבים המסכנים חיים מומלץ להימנע מנסיעה עמם.
כדאי לפנות מראש לשירותי גרירה מטעם המגרש, שיספקו לכם גם שירותי גרירה יחד עם תשלום בעד החלקים.

בחרו חברת פירוק אמינה בעלת פריסה ארצית המעניקה שירות מקצועי ביחס אישי וכן מספקת תמורה הוגנת בעד הרכב בתנאי תשלום מועדפים. מומלץ חברה הזמינה 24 שעות ביממה, כך שבכל עת שתחליטו שאתם רוצים למכור לפירוק – תקבלו על כך מענה.
מסרו את הרכב לפירוק לפני שהוא יסכן אתכם ואת יתר הנהגים והנוסעים בכביש או יזהם את הסביבה.

אודות המחבר

rachelirub@gmail.com'
מספר הערכים : 862

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה