אתה נמצא כאן: הבית » כללי » דלתות הדף

דלתות הדף

דלתות הדף

במדינת ישראל שנמצאת תחת התקפות חוזרת בעיקר בגבול עזה סובלים התושבים הגרים באזור בעוטף עזה מיריות לעבר יישובם, בתיהם, והמוסדות הציבוריים במקום וכדי להגן על התושבים הוציא פיקוד העורף בתיאום עם כוחות הביטחון השונים, הוראות להתקנת דלתות הדף שימנעו כניסת קליעים ורסיסים לבתים במקום. במצבים אלו, דלתות הדף הודפות מפגעים במצב חירום, מצב של לחימה. הן עשויות ברזל, סביבן יש משקוף פח. אין דלתות הדף שהן דלתות הזזה. דלתות הדף מתקינים במקלטים, בממ"ד או במבנים ביטחוניים ויש להן שימוש נוסף והוא להיות גורם אוטם.

חשיבות אזרחית של דלתות הדף

לדלתות הדף חשיבות גם במצב של רעידות אדמה. עדיין ישראל לא חוותה רעידת אדמה כמו זו שהייתה במדינות רבות בעולם אבל התחזיות מצביעות על אפשרות של רעידת אדמה בשני עשורים הקרובים. כדי להיות מוכנים למצב זה צריכות הרשויות המקומיות להבטיח את תקינותם של המקלטים הציבוריים על ידי מיגונם ככל שאפשר ובין היתר על ידי התקנת דלתות הדף.

דלתות הדף

חשיבות ביטחונית של דלתות הדף

בעלי בתים שיש בהם ממ"דים נדרשו אף הם להתקין דלתות הדף, במידה ואין להם כאלה, וזאת כדי להבטיח את היושבים בממ"ד מפני הרס בעת לחימה. באזורי לחימה משמש הממ"ד כחדר ילדים ומקום התכנסות יתר בני המשפחה עד עבור הזעם. צריך לעשות הכול אבל הכול כדי להבטיח את בני המשפחה המתגוררים בבית ולראייה בבאר שבע לפני כחודשיים נפגע בית מגורים ונהרס פרט לממ"ד שבו היו מותקנות דלתות הדף אליו הוכנסו הילדים על ידי אימם ברגע האחרון מה שהציל אותם, בוודאות, ממוות. הדרישה לבעלי מקצוע בתחום דלתות הדף הולכת וגוברת ככל שהמצב הביטחוני מחמיר באזור עוטף עזה ויהודה ושומרון. בעלי מקצוע רבים החלו להציע את שירותיהם לתושבים וריבוי בעלי מקצוע הוא לטובתו של הלקוח. לאחר ביצוע סקר שווקים והחלטה איזה איש מקצוע לשכור עומדת בפני הלקוח האפשרות להתמקח על עלות דלתות ההדף.

אל תתפשרו על בעלי המקצוע שלכם

כמו בתחומים אחרים גם את התקנת דלתות ההדף צריך להשאיר לאנשי מקצוע המתמחים בכך. בעת בניית בית מגורים חדש או שיפוץ בית ישן  יחד עם תכניות הבנייה המוגשות לאישור הרשויות צריך להגיש תכנית להתקנת דלתות (וגם חלונות) הדף.

אודות המחבר

rachelirub@gmail.com'
מספר הערכים : 862

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה