אתה נמצא כאן: הבית » כללי » שכר טרחה מתווך – מה חשוב לדעת

שכר טרחה מתווך – מה חשוב לדעת

שכר טרחה מתווך – מה חשוב לדעת

מעוניינים לרכוש דירה? אנשים רבים פונים בשלב זה אל מתווך שהוא יהיה זה שיתור עבורם אחר הנכס המבוקש ויאתר להם את הדירה הרצויה להם. כמובן שהמתווך מקבל תמורת השירות שהוא מספק ללקוחותיו שכר טרחה. שכר הטרחה המקסימלי שיכול המתווך לקבל הוא 2% מערך הנכס שבוצעה בו עסקה.

מה צריך לדעת?

יש כמה נקודות חשובות שעליכם לדעת אותם לפני שאתם חותמים חוזה עם מתווך. וזאת כדי שתהיו בטוחים שלא צפויות לכם הפתעות לא נעימות עם סיום העסקה.

  • מתווך מורשה – חשוב לדעת כי רק מתווך שנושא תעודה המסמיכה אותו לספק שירותי תיווך יכול לגבות מכם כסף תמורת התיווך. לכן יש לבדוק בעת הפניה כי אתם בוחרים מתווך שמורשה לספק שירותים בתחום.
  • חתימה על חוזה – בעת הפנייה אל המתווך יש להגיע להסכמה ולחתום על חוזה. בחוזה זה מפורטים התנאים ונהלי העבודה וכמובן שגם עניין התשלום מוזכר בו.
  • טווח מחירים – אמנם הסכום המקסימלי הוא שני אחוזים מערך הנכס, אבל יש מתווכים שיגבו רק אחוז אחד מערך הנכס. כמובן שעל נקודה זו יש להגיע להסכמה בעת חתימת החוזה. לקוחות בעלי כושר מיקוח יוכלו להפחית את שכר הטרחה ולדון בעניין זה בעת חתימת החוזה.
  • בלעדיות – יש מתווכים שמחתימים את בעלי הנכס על בלעדיות. אולי יש כאלו שיאמרו כי זה כדאי, אבל בעלי דירות רבות נכוו והסיקו כי מדובר בצעד לא נכון ולא כדאי עבורם.
  • מסמכים בעלי אופי משפטי – בעת מכירת הדירה ייתכן ויהיה צורך לערוך מסמכים בעלי אופי משפטי. שימו לב שהמתווך הוא אמנם איש מקצוע מורשה אבל אין לו כל זיקה לעריכת דין. ולכן הוא אינו מורשה לערוך עבורכם את המסמכים הללו.

אתרו את המתווך ההוגן, איש המקצוע שרואה מול עיניו את הלקוחות ואת הדירות שלהם, ולא רק את הכסף שהוא מקבל בסיומו של תהליך. מתווך כמו https://www.tivuch1.co.il/ ינהל תהליך מקצועי על פי הדרישות של הלקוחות. כאשר למול עיניו הוא רואה את ההצלחה שלכם ואת העסקה הנכונה והכדאית עבורכם.

אודות המחבר

rachelirub@gmail.com'
מספר הערכים : 862

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה