השכרת רכב בארץ: כל המידע הדרוש

השכרת רכב בארץ

אם אתם יוצאים לטיול, לנסיעה חשובה, לפגישה או לכל מאורע ואתם זקוקים לרכב, כמו גם אם אין לכם רכב ואתם צריכים לבצע נסיעה חד פעמית: אתם בוודאי רוצים למצוא חברת השכרת רכבים שתאפשר לכם לקבל את כלל השירותים הדרושים, כמו גם שתתאים בעבורכם את הרכב הנכון.

חברות שעוסקות בתחום השכרת רכב בארץ לא חסר, כאשר בעת ההשכרה יש לשים לב לכמה וכמה דגשים חשובים וזאת כדי שתוכלו לשכור רכב מתאים ולעשות זאת ללא תביעות או בעיות מיותרות. אז מה צריך לדעת לפני ששוכרים רכב? הנה כל המידע הדרוש להשכרת רכבים:

בחירת סוג הרכב

חברות להשכרת רכב בארץ מציעות לא מעט מכוניות להשכרה, תוך היצע רחב של רכבי שטח, מסחריות, רכבים פרטיים, רכבי יוקרה, רכבי שרד ועוד. שימו לב כי אתם בוחרים את הרכב המתאים והנכון לצרכים שלכם, כמו למשל התאמה של רכב מיני לנסיעה בתוך העיר תוך חסכון משמעותי בדלק והוצאות חנייה, או בחירת וואן מסחרית לטיול קמפינג משפחתי. במידה ואתם לא יודעים במה לבחור: מומלץ ליצור קשר עם הסוכנים של החברה ולבצע התאמה נכונה יותר.

תנאים לקבלת הרכב

חשוב לדעת כי במדינת ישראל (כמו גם ברוב המדינות בעולם) התנאי להשכרת מכונית הינה רישיון נהיגה מקורי בתוקף שמתאים לסוג הרכב שאתם רוצים לשכור, בכך השכרת אופנוע מעל 500 סמ"ק לא תתאים למי שיש לו רישיון לקטנוע 50 סמ"ק, כמו גם שנהג רכב פרטי לא יוכל לנהוג במשאית. לכן יש לבדוק התאמה בין הרישיון לרכב שאתם שוכרים.

שימו לב כי אתם מציינים מי הוא הנהג העיקרי ומיהו הנהג המשני, כמו גם שאתם מצוידים בשני רישיונות נהיגה מקוריים בתוקף ובכרטיס אשראי של נהג הרכב העיקרי.

תנאי הביטוח

לכל חברת השכרת רכב ישנם תנאי ביטוח שונים, כאשר מה שצריך לשים אליו לב הוא כי הביטוח תואם את גיל הנהג, כמו גם שהוא כולל כיסוי כל נזק אפשרי שעלול להתרחש בעת הנהיגה ועם קבלת הרכב. שימו לב כי מרבית חברות השכרת הרכב יאפשרו ביטוח ושירות לנהגים בגיל מינימלי של 24 שנים, כמו גם שישנו כיסוי לנהגים צעירים מתחת לגיל 21.

תשלום

בצעו השוואת מחירים בין כמה וכמה חברות להשכרת מכוניות, כאשר חשוב לדעת כי הסכום להשכרה יומית תלוי מן הסתם בסוג הרכב, סוג המנוע, גילו של הנהג ועוד. כאשר אתם שוכרים רכב, תצטרכו להותיר פיקדון דרך כרטיס האשראי (הפיקדון נועד לא לגבייה אלא לביטחון של החברה), תוך שהוא משתנה בהתאם לסוג הרכב שתבחרו וחברת ההשכרה. רוב חברות ההשכרה יאפשרו תשלום על הרכב באתר וקבלת המכונית מהסניף הקרוב ביותר אליכם.

דלק, קילומטרז' ובטיחות

כאשר אתם מבצעים השכרת רכב, שימו לב כי אתם קוראים את תקנון החברה ומבינים מהו הקילומטרז' אותו מאשרת החברה לנהג, כמו גם מהם התנאים לגבי החזרת הרכב (בדרך כלל עם מיכל דלק מלא). נסו להבין מהן דרישות הבטיחות של החברה כמו חגירת חגורות, התאמת בוסטר לילדים ועוד. בכך תוכלו למגן את עצמכם מפני נזקים או בעת חס וחלילה תאונה. שימו לב גם לשעת ההחזרה של הרכב על מנת שתמנעו מעצמכם קנסות או תשלום נוסף.

 

לסיכום, השכרת רכב בארץ הינה תהליך פשוט למדי, ובכל זאת יש לשים לב להתאמה ולכל התנאים והפרטים של חברת ההשכרה על מנת שתוכלו לשכור רכב מתאים על הצד המשתלם והבטוח ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה