איך תבדקו אם קבלן האיטום שלכם לא חאפר

קבלן איטום

איטום הוא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבצע כאשר בונים בית. אמנם ישראל היא מדינה חמה בדרך כלל והגשמים בה יורדים בעיקר ב-3 החודשים הגשומים דצמבר, ינואר ופברואר, אך די בכך שהגשם ירד יום אחד בלבד כדי להציף בית שלא עבר איטום טוב. למרבה הצער, ישנם קבלנים חאפרים שאינם מפקחים על עבודות האיטום כראוי, והדיירים הם אלה שסופגים את התוצאה.

מזהים את החאפרים

לצד קבלנים מקצועיים ואמינים המבצעים את עבודתם על הצד הטוב ביותר, ישנם גם קבלנים בלתי מקצועיים אשר אינם מבצעים את העבודה. אלה כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב כאשר בוחרים קבלן:

  • משתמשים בחומר בלתי מתאים – ישנם קבלנים שיוצאים על ידי חובה בכך שהם מבצעים זיפות לגגות. העניין הוא שהזפת לא תמיד עומד בתקן, כך שלמעשה יוצא שהבית לא באמת מוכן לחורף.
  • לא מניח את היריעות הנכונות – קבלן חאפר אינו מקפיד על הנחת יריעות פייברגלאס או יוטה בין שכבות הזפת. כך שהגג עלול לטפטף עם הגשם הראשון.
  • לא מנקים את הגג לפני ביצוע העבודה – בטרם ביצוע הזיפות או הנחת היריעות יש צורך לפנות את הגג מעצמים כמו קולטי שמש או דוודי שמש. ישנם קבלנים המתעצלים לבצע את העבודה, ועל כן אינם מפנים את כל העצמים. מנגד, קבלן שדואג לנקות את השטח, הוא קבלן אמין ומקצועי.
  • לא מתקינים נקזי מים כפולים – היום חשוב שלמרפסת שלכם יהיו נקזי מים כפולים. נקזים אלה מונעים כשלים של איטום בעתיד, אך אם מדובר בקבלן חאפר, הוא עלול שלא להתקין אותם.
  • מוותרים על בדיקת הצפה – ישנם קבלנים אשר אינם דואגים לבדוק את העבודה השלמה ולבצע בדיקת הצפה. לעולם על תוותרו על בדיקה חשובה זו, שכן היא עלולה להציל אתכם בגשם הבא.

בוחרים את החברה המקצועית

ראינו כמה כשלים עלולים להיווצר כאשר לא מבצעים איטום כמו שצריך. אם אתם בונים בית חדש, כדאי לבדוק עם מי אתם עובדים, בייחוד אם מדובר בתחום קריטי כמו האיטום. אספו המלצות, בחנו את תיק העבודות של הקבלן וקבלו את ההחלטה המתאימה.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר http://www.itumarieli.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה