כתבתם ספר? מה חשוב לעשות הלאה?

כתבתם ספר

כתיבת ספר היא מלאכה ואומנות. כיום כל אחד רוצה להיות סופר ולהוציא ספר לאור, דבר שהיה שמור לטובים ביותר בעבר כיום נגיש לכל אחד. על אף שכל אחד יכול להוציא ספר לאור היום, כדאי להכיר בתהליכים השונים ליצירת ספר טוב ולא לזלזל בדילוג על השלבים הללו (הכירו את כל השלבים באתר textratz.co.il) אם אתם באמת רוצים למכור גם את הספר שלכם וליצור לעצמכם שם טוב.

טוב שם משמן טוב

ספרים איכותיים, רבי מכר וכאלה שממליצים עליהם הם ספרים שכתובים היטב, מסודרים, עברו עריכה והגהה, העימוד בהם הוא נכון ונוח לקריאה, העיצוב שלו הוא יצירתי/מפתה/מעניין והתוכן בו הוא איכותי. ייתכן ויש לכם מידע בעל ערך להעביר בספר שלכם, אבל אם לא תיצרו ותארזו את המוצר בצורה הנכונה, ייתכן והוא לא ימשוך את הקהל לקנות אותו ובטח לא להמליץ עליו.

כתבתי את הספר – מה עכשיו?

לאחר שלב כתיבת הספר יש עוד כמה שלבים נוספים לפני ההוצאה שלו לאור.

  • עריכה והגהה – לא משנה באיזה סוג ספר מדובר כדאי שהוא יעבור עריכה והגהה לפני הדפסה ופרסום. ספר שמצד אחד כתוב בשפה קולחת ותקנית ומצד שני מדברת אל האדם הממוצע בגובה העיניים באופן יחסי על מנת שיוכל להבין את הטקסט כראוי. ישנם סוגים של ספרים שהעריכה והגהה שלכם צריכים להיות יותר כבדים ומשמעותיים מאשר אחרים, אולם לא כדאי לפסוח על חלק זה בתהליך.
  • עימוד – ישנם סוגים רבים של ספרים, חלקם עם כתב קטן, חלקם עם כתב גדול, חלקם כוללים ציורים וחלקם לא, בחלקם יש עשרות עמודים בלבד ואחרים מונים מאות עמודים. עימוד הספר הוא חלק קריטי שיוצר את מבנה הספר שלכם ומעניק לו את הנפח והצורה שלו.
  • עיצוב – עיצוב הספר הוא החלק שמחיה את הספר. עיצוב יכול להיות לכריכה או לחלק האחורי של הספר וכמובן גם לעמודים פנימיים כאשר יש צורך בעיצובים או ציורים שונים להמחשה בתור הספר. עיצוב הספר יכול להיות ההבדל בין רב מכר לעוד ספר שיהיה תקוע על מדף בין אלפי ספרים אחרים.

לסיכום; ישנם תהליכים נוספים שיש לבצע טרם הדפסת הספר והפצתו, אל לכם לפסוח עליהם אם אתם רוצים לשמור על המוניטין שלכם, לקדם אותו ולהגדיל את מכירות הספר.

קראו גם:

ספרים רבותי, ספרים

הוצאה אישית – הדפסת ספרים פרטית

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה