ערעור על פסילת רישיון נהיגה

פסילת רישיון נהיגה

כאשר פסלו לנו את רישיון הנהיגה הדרך להחזיר אותו אלינו הנה לא פשוטה כלל. בהתאם לנסיבות הרישיון יישלל לתקופת זמן מסוימת או לצמיתות והדרך היחידה להחזיר את הרישיון תהיה באמצעות עורך דין תעבורה טוב, שמכיר את החוקים, המקרים המשפטיים הנפוצים שבהם יוכל לעשות שימוש כדי לעזור לצד אותו הוא מייצג.

3 סוגי הפסילות בישראל:

  • פסילה על ידי בית משפט – במידה וביצעתם עבירה חמורה שגרמה לכם להגיע לבית משפט, הוא יכול להוציא פסק דין שגוזר על שלילת הרישיון מכם. השלילה יכולה להיות זמנית או לצמיתות. לגבי אורך הזמן זה יכול להיות לכמה ימים ואפילו למשך שנים ארוכות. הכול תלוי במקרה, בחומרת העבירה, בשופט שתיפלו עליו וכמובן בעורך הדין שייצג אתכם.
  • משרד הרישוי – כל עבירת תנועה "מזכה" אתכם בפרס ו/או נקודות חובה. כאשר הנקודות הללו יגיעו ל-36 רישיונכם ייפסל ותצטרכו לעבור קורס נהיגה מונעת על מנת לחדש את רישיונכם ובמקרים מסוימים אף לעבור שיעורי נהיגה וטסט מחדש.
  • קצין משטרה – במידה והייתם מעורבים חס וחלילה בתאונת דרכים חמורה או נתפסתם נוהגים בשכרות או מבצעים עבירה חמורה בכביש, קצין משטרה רשאי לפסול את רישיונכם לפרק זמן של חודש עד שלושה חודשים.

האם אפשר לערער על פסילת רישיון נהיגה?

כאשר מדובר בפסילת רישיון מדובר במקרה לא נעים לחלוטין. ברוב המקרים הנהגים אכן אשמים בשל עבירות תנועה רבות שהם מבצעים, נהיגה בשכרות או מעורבות בתאונות דרכים קשות. עורך דין תעבורה טוב יידע לעזור לכם ולהקל על העונש שלכם בכל הקשור לפסילת הרישיון וחידושו, קיצור פרק הזמן של פסילת רישיון זמנית וכמובן שייצוג טוב גם יכול לעזור לכם בהיבטים משפטיים נוספים מלבד הרישיון עצמו. ישנם מקרים בהם בית המשפט אף מסווג את הפסילה לסוגים מסוימים של כלי רכב על אף שהחוק היבש אומר שהפסילה היא של הרישיון כולו לכלל הרכבים שהנהג מורשה להם. בכל מקרה, ללא ייצוג עורך דין מקצועי ומנוסה המתמחה בדיני תעבורה אין לכם סיכוי לשכנע את בית המשפט לפסוק אחרת. צרו עמנו קשר באתר של עו"ד דנה דוד או בטלפון לפרטים נוספים וקבלת ייעוץ.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה