"טוב שם משמן טוב"

עורך דין לשון הרע

שמו הטוב של אדם הולך לפניו ומלווה אותו לכל אורך חייו. הואיל וכך, מתייחס החוק בישראל ללשון הרע בכובד ראש ומאפשר הגשת תביעת נזיקין עד מאה אלף שקלים ואף עלול לשלוח לכלא לשנת מאסר את מי שעבר על החוק.

 

לשון הרע זה בא לי בקלות

 

כמה זה קל ופשוט להכפיש את שמו של אדם. יושב אדם בביתו, בנוחיותו, עם המקלדת בידיו ומתחיל להקליד כאוות נפשו. בריונות ברשת הפכה למכה של ממש ומכה גלים בכל העולם וגם בנחלתנו הקטנה. בשל הקלות הרבה בה ניתן לפגוע בשמו הטוב של האדם קבע המחוקק חוקים ברורים בנושא ויותר ויותר עורכי דין עוסקים בתחום לשון הרע והוצאות דיבה.

 

עורכי דין המומחים בדיני אינטרנט

 

תופעת השיימינג באינטרנט ההולכת ומתעצמת מעלה על נס השפלות, השמצות ואף קמפיינים שליליים הפוגעים במשלח ידם ושמם הטוב של אנשים רבים.

 

עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה המתעסק בדיני אינטרנט צריך להכיר את הזירה הווירטואלית על בוריה על מנת לנהל ביד רמה סכסוכים ברשת ותביעות של לשון הרע והוצאות דיבה.

 

חוק איסור לשון הרע נועד להגן על כבוד האדם וחירותו לצד הזכות לחופש ביטוי. כמובן שמדובר על גבול דק שצריך להיבחן בזהירות ובמיומנות רבה ולשם כך ישנם עורכי דין המומחים בתחום לשון הרע והוצאות דיבה.

 

עורך דין לשון הרע יכול לבחור בשיתוף מרשו להגיש קובלנה פלילית כנגד מי שפגע בו או להתמקד בתביעה אזרחית, כאשר ישנם כמה מסלולים תביעה: מסלול אחד מאפשר תביעה של עד חמישים אלף שקלים וללא צורך בהוכחת נזק. מסלול נוסף מאפשר לתבוע עד מאה אלף שקלים ללא הוכחת נזק כאשר הדברים פורסמו במטרה לפגוע. סכומים אלו צמודים למדד ויכולים אף להאמיר בהתאם לעליות שערים.

 

כמובן כי ישנן הגנות לנתבע והוא תמיד יכול לטעון כי עומדת לפניו הגנה של אמת בפרסום, הידועה בשם "אמת דיברתי", אך אז יצטרך להוכיח כי דבריו אכן אובייקטיביים.

 

לסיכום, פשוט מאוד להיות גיבור מקלדת, להשמיץ, לקלס, לפגוע ולהשפיל אחרים בעזרת משיכת מקלדת מהירה, אך לצד זה חשוב לזכור כי בית המשפט רואה זאת בחומרה ויש מי שיבחר לקחת את הפגיעה בשמו לבית המשפט ולהילחם כנגדה. לפיכך, זכרו כי למילים שלכם יש כוח והן עלולות להוביל לפגיעה באדם אחר, אז שקלו כל מילה בכובד ראש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה