מהן הדמיות אדריכליות ולמה הן משמשות?

הדמיות אדריכליות

הטכנולוגיה לא פוסחת על אף תחום בחיים המודרניים שלנו, וככזה גם בענף הנדל״ן והארכיטקטורה בפרט. אם בעבר הייתם מסתפקים בתכניות והשרטוטים של הארכיטקט כדי לדמיין איך יראה הבית החדש אותו תבנו, הרי שהיום הכלים הדיגיטליים מאפשרים לכם לקבל תמונה טובה יותר של התכנון, בעזרת הדמיות אדריכליות. ההדמיות הן למעשה תיאור ממוחשב של המבנה / החלל אותו אנחנו בונים או מעצבים מחדש, ונכון לכתיבת שורות אלה מאפשרות למעשה לראות ״תמונה״ של המבנה לפני שהעבודה בכלל בוצעה ברמת קירוב טובה מאוד.

 

האבולוציה של ההדמיות

כפי שציינו, בעבר בלוקים של דפי שרטוטים עבודת האדריכל המלווה את הפרויקט היו הכלי בעזרתו הפעלתם את המוח ודמיינתם את הנכס המיועד במראהו. בהמשך הדרך ועם כניסתם של המחשבים לשוק של הדמיות ממוחשבות היו תכנות פשוטות ברמת ציור ממוחשב שאיפשרו לייצר תמונה בדו מימד מזוויות שונות, דוגמת חדרים שונים של הבית, הסתכלות מנקודה אחרת וכו׳.

השלב השלישי היה יצירת הדמיות בתלת מימד תוך שימוש בגרפיקה ״מצוירת״ (תוכנות וכלים נוסח Sketchup), מה שהפך את כל החוויה לתלת מימדית ובלתי מוגבלת בכמות הפריימים שמכילה הדמיה, אך עדיין נדרשה מידה מסוימת של דמיון כדי לתהות על קנקנו של עיצוב הפנים ולהקנות ״ממשיות״ להדמיה.

בשלב הבא נכנסו הדמיות  תלת מימד המאפשרות רמה גרפית גבוהה מאוד, כך שאין צורך לעצום עיניים ולדמיין, ולעתים אפשר אפילו להתבלבל ולתהות האם מדובר בהדמיה או בתמונה שהופקה על ידי מצלמה.

 

 

שימושים נוספים של הדמיות ממוחשבות

איכות המוצר ורמת הדיוק אליה מגיעים היום בעזרת תכנות ממוחשבות פותחת אפשרויות מגוונות לשימושים שונים, שאינם מסתכמים רק בלקוחות המצוים בתהליך של בניית דירה/בית ורוצים לראות מה עתיד להיות התוצר. הדמיות תלת מימדיות כיום מאפשרות כבר בשלב השיווק של בתים שנמצאים בשלבי תכנון בלבד להיות מוצגים בצורה מעוררת כבוד בפני הרוכשים הפוטנציאלים, ולמעשה בשנים האחרונות הפכו ההדמיות לכלי שיווקי בו היזמים משתמשים בכל פרויקט אותו הם רוצים לשווק.

השימוש השיווקי נפוץ כאמור בעיקר בקרב יזמי נדל״ן, פרויקטים ״על הנייר״, אך גם מעצבות פנים מוצאות בהדמיות שימוש נהדר כדי להמחיש ללקוחות הפוטנציאלים את המצב לפני ואחרי תהליך העיצוב בלי צורך לבצע שינוי ממשי.

 

לסיכום, ההדמיות הממוחשבות עברו שינוי רב בשנים האחרונות ופתחו לנו כלקוחות וליזמים והקבלנים עולם שלם שמאפשר לצפות בתחזית כמעט מדויקת של התוצר הסופי, ואף הפכו למוצר חובה בכל פרויקט נדל״ני.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה