גינקומסטיה – הקטנת שדיים גבריים

גינקומסטיה

גינקומסטיה – הקטנת שדיים גבריים הוא ניתוח המתבצע כדי לפתור תופעה פיזיולוגית של חזה מוגדל אצל הגברים הנגרמת מצמיחת יתר של שומן ושל רקמות שד בדומה לתופעות הנורמטיביות אצל נשים..

גינקומסטיה – הקטנת שדיים גבריים

ניתוח גינקומסטיה – הקטנת שדיים גבריים הוא ניתוח קוסמטי שמטרתו העיקרית היא מתן תחושה נעימה למטופל כך שיוכל להרגיש בנוח שגודל החזה שלו הוא כפי שהיה לו בעבר הרחוק. בעקבות הניתוח, החזה שלו הופך למוצק, אינו בעל נפח חריג והוא כבר לא מזכיר חזה של אישה.

כדי לפתור את הבעיה אפשר לבצע ניתוח או שאיבת שומן ממוקדת מהאזור המוגדל אצל כל אדם שסובל מתופעה זו אם גילו מעל שש עשרה.

ניתוח גינקומסטיה

בניתוח זה מסיר המנתח המיומן את רקמת השד. הסרת הרקמה שגרמה לנפיחות מפחיתה את הנפח ואת הנפיחות. בשלב זה אפשר גם לשאוב את עודפי העור באמצעות כמה פתחים קטנים כדי למנוע צלקות שיעידו על ביצוע הפעולה הכירורגית.

לקוחות המעוניינים לבצע רק שאיבת שומן, התהליך אפשרי, מבוצע במרפאה ואורך בין שעה לשעתיים.

בשני המקרים נחבש החזה בכל היקפו לפרק זמן של כמה שבועות, כדי שהתוצאות יהיו אופטימליות.

החלמה מהניתוח

ההוראה היחידה היא להישאר עם התחבושת לפרק הזמן שייקבע המנתח . לאחר כמה שבועות כשמסירים את התחבושות נחשפים להבדל התהומי . נפחו של החזה ירד באופן משמעותי והוא חזר לגודלו המקורי כפי שהיה כמה שנים קודם לכן.

הנראות החדשה משפיעה מאד על המטופל והוא מרגיש שהוא יכול לנוע בחופשיות לאחר השינוי המבורך.

למה נוצרים שדיים גבריים?

חוקרים רבים תהו למה נוצרים שדיים גבריים? ישנן כמה סיבות העלולות לגרום לגינקומסטיה כמו הפרעות בתפקודי כבד, שינויים הורמונליים, סיבות גנטיות, נטילת תרופות ספציפיות שזו אחת מתופעות הלוואי שלהן או בעיה בתפקודי כליות.

אצל חלק מהמטופלים, התופעה היא בעקבות צריכת סמים מסוגים ספציפיים או אלכוהול. במקרים אלו לא תמיד מומלץ לבצע גינקומסטיה – הקטנת שדיים גבריים מכיוון שקיים חשש שהמטופל יחזור ויצרוך סמים או אלכוהול ולכן החזה יהיה שוב מוגדל .

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה