אומנות בעץ – פיסול ויצירה מעץ

ארון קודש מעץ

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמתחברים לרהיטי עץ, רצפת עץ וכל דבר אחר שמכיל אלמנטים של עץ. העץ הינו חומר גלם טבעי, אשר מעניק אווירה רגועה ונינוחה יותר, אשר מחברת אותנו לשורשים שלנו. למעשה, אין זה מפליא כי כל התחום של פיסול ויצירה מעץ הפכו לפופולאריים כל כך בשנים האחרונות, היות ואנשים רבים מחפשים דרך להרגיע את עצמם ולהרפות את כל המתח והלחץ שהם חווים בחיי היום – יום שלהם. חלק בוחרים להירשם לסדנת נגרות חווייתית, אחרים בוחרים להשקיע בתחום הפיסול והיצירה מעץ. למעשה ניתן ליצור באמצעות העץ כמעט כל דבר אפשרי, החל מספסל דקורטיבי לגינה, שולחן אוכל לסלון, פסל ענק שיעטר את חדר השינה שלכם ואפילו ארון קודש מעץ. לא חשוב מהם תחומי העניין שלכם, בכל מקרה העץ יוכל להשתלב שם בצורה טבעית ונינוחה למדיי.

ארון קודש מעץ – החיבור בין הרוח לחומר

כאמור, ניתן ליצור מהעץ כמעט כל דבר אפשרי, החל מיצירות אומנות מורכבות ועד לרהיטים פרקטיים ופשוטים יותר. כל אחד יכול לקחת את חומר הגלם הטבעי והנפלא הזה, כדי ליצור ממנו את החלום האישי שלו. כאשר מדובר על אנשים מאמינים למשל, ניתן להפוך את העץ לארון קודש יוקרתי ומפואר. העיצוב עצמו יכול להיות מודרני או מסורתי – בהתאם להעדפה האישית. מומלץ כמובן לשלב את סגנון העיצוב של הארון, עם האווירה הכללית בבית הכנסת, צורת העיצוב של החלל וכדומה. ניתן להתאים את ארון הקודש לצרכים האישיים של בית הכנסת ושל הקהילה, במטרה ליצור את האווירה ההרמונית ביותר. במידה מדובר על ארון קודש מסורתי המושפע מקביעות ההלכה, כדאי יהיה לעטר אותו בגילופים ידניים, ריקועי נחושת ייחודיים וכדומה. גודל הארון מושפע כמובן מכמות ספרי הקודש שהוא אמור להכיל. מלאכת בניית ארון הקודש הינה מיוחדת במינה, היא דורשת סבלנות ויש צורך בדיוק מושלם. בדרך כלל, בוחרים לעבוד עם עץ גושני, כדי להבטיח איכות ועמידות לאורך השנים.

לסיכום, אומנות בעץ הפכה לחלק אינטגרלי מהעולם המודרני, אשר למד מחדש את החשיבות של החזרה למקורות. ניתן לפסל ולעצב כל דבר אפשרי, כולל ארון קודש מעץ.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה