איך לבחור לוחץ נעלי כבל?

לוחץ נעלי כבל

המהפכה התעשייתית – שהחלה באנגליה באמצע המאה ה-18 ומשם התפשטה אל מדינות נוספות באירופה וארה"ב – שינתה את העולם שלנו ללא הכר. רמת החיים של רובנו עלתה במידה משמעותית הודות לכל השינויים הטכנולוגיים הדרמטיים, שהובילו גם לתמורות חברתיות וכלכליות, ולאורך השנים צצו עוד ועוד מוצרים שהופכים את החיים שלנו לפשוטים ונוחים יותר. בנוסף ישנם גם פריטים רבים שמטרתם אפשור השימוש בציוד תעשייתי על סוגיו השונים – לוחץ נעלי כבל הוא דוגמה מצוינת לכך.

מה תפקידו של לוחץ נעלי הכבל?

כבלים הם מרכיבים בסיסיים באינספור מערכות, כשכל כבל אמור להתחבר לכבל אחר או לרכיב אחר כלשהו. הדרך הטובה ביותר ליצור חיבור אמין וחזק מצד אחד ומצד שני כזה שניתן גם לנתקו במידת הצורך הוא באמצעות נעלי כבל, וכדי להשתמש בנעלי הכבל אנחנו זקוקים גם ללוחץ נעלי הכבל – כלומר מכשיר שמפעיל את הלחץ המדויק על הנעל ונועל את החיבור.

מפרט טכני מומלץ עבור לוחץ נעלי כבל

באופן טבעי לכל מי שמחפש לוחץ נעלי כבל יש חופש בחירה נרחב מאוד – כמו במרבית התחומים בימינו, גם לוחצי נעלי כבל מוצעים על-ידי יצרנים רבים. מפרט טכני מומלץ עבור מכשיר זה כולל ראש לוחץ שיש לו נעילת נקישה ושמסתובב ל-360 מעלות, החזר ידני, כפתור המאפשר שחרור ושניתן להפעילו גם ביד אחת (הן יד ימין והן יד שמאל) וסיבוב מהיר על בסיס צילינדר הידראולי כפול.

אלמנטים חשובים אחרים הם נורת לד שמאפשרת להאיר את האזור שבו עובדים כדי שהחיבור של הכבלים יתבצע בדיוק לפי הצורך, ידית נשיאה וכן חגורה כך שתוכלו לקחת אתכם את הלוחץ בקלות לכל מקום, סוללה איכותית (ליתיום ורצוי Li-Ion, 18 וולט) וידית ארגונומית. משקל קל – למשל כ-4 ק"ג – יתקבל אף הוא בברכה שכן הוא מקל על השימוש בלוחץ.

מבחינת הנתונים הטכניים דוגמאות מתאימות הן כוח לחיצה של 60kN ולחץ תפעול 700 בר. דגש חשוב נוסף הוא שכדאי כמובן לרכוש לוחץ נעלי כבל של יצרנים אמינים ואיכותיים, כשדוגמה טובה לכך היא מפעל מתכת כפר מנחם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה