התמחויות של משרדי אדריכלים

עיצוב משרד מקצועי

מקצוע האדריכלות הוא אחד המקצועות הותיקים בעולם. מאז ומתמיד נזקקה התרבות האנושית לתכנון ועיצוב של מבנים לצרכים שונים- למגורים, למסר ותעשייה, לבידור ועוד.

כך התפתח המקצוע המרתק שלא מפסיק לצמוח ולהשתנות גם בימינו. השינויים בצרכי החברה, שמושפעים כמובן גם מגורמים חברתיים וגם מגורמים טכנולוגיים, מאתגרים אדריכלים לשנות, לפתח ולהתפתח כל הזמן. אחת התופעות המעניינות בעולם האדריכלות היא היווצרותן של התמחויות שונות במקצוע. עם השנים,אדריכלים נדרשו להרחיב ולהעמיק את הידע שלהם בתחום מסוים או מספר תחומים, שאותם יכולו להציע כשירותים ללקוחותיהם. ההתמקצעות אמורה להוביל אותם להעניק שירותי אדריכלות ספציפיים ברמה הגבוהה ביותר ולא לספק שירותים כלליים.

הגורמים להיווצרות התמחויות בתחום האדריכלות

ככל שהמודעות הציבורית לתחום העיצוב הלכה וגדלה, כך נדרשו אדריכלים להתמקצע והשתכלל בתחומי עיצוב שונים ולהפוך למומחים בתחומם על מנת להגדיל את קהל הלקוחות שלהם.  כך נולדו התמחויות כמו אדריכלות פנים, אדריכלות ירוקה, אדריכלות משרדים, אדריכלות נוף ועוד.

אין ספק כי השינויים והתפתחותן של הקטגוריות השונות בעולם האדריכלות מושפעים גם מהתפתחויות טכנולוגיות בתחום העיצוב והבניה, שמאפשרות היום הרבה יותר שיטות ואמצעים מבעבר.

לצד התפתחותן של הקטגוריות השונות באדריכלות, ניתן לראות גם מגמה אחרת, שעוסקת דווקא בשילוב בין החדש והישן. טכניקות בניה שונות, עיצוב פנים מגוון, שימוש בחומרים ישנים וחדשים גם יחד- יוצרים מבנים חדשים-ישנים, שמתבלטים לעיתים על רקע הבניה המודרנית המוכרת והשבלונית ומשנים את פני הנוף העירוני השגרתי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה