סידור בתים וניקיון – איך מסדרים ניירת?

סידור וניקיון בתים

בכל בית יש הצטברות של דברים שונים שבעלי הבית נוהגים לשמור על אף שבעידן של מחשבים אפשר לסרוק את כל המסמכים בלי צורך לשמר את המקור. הזמנת חברת סידור בתים וניקיון היא דרך אחת להיפתר ממצבורי המסמכים. בנוסף לניירת שנשמרת שנים ארוכות ללא כל צורך ומטרה יש עוד דברים רבים שאנחנו נוהגים לשמור, אולי נזדקק להם, וזו ההזדמנות להשליך את הכול לפח המחזור.

איך מאחסנים ניירת?

אחת הדרכים למציאת מקומות אחסנה היא פינוי מגירות, בהן היה מצבור של מסמכים ישנים כמו קבלות מגורמים שונים, מרשמי רופא לתרופות ועוד, כדי לנצל אותן לאחסון דברים חדשים. להלן מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון:

  • ככלל כל דבר שאין בו צורך צריך להיות מחוץ לבית. סידור בתים וניקיוןיסודי היא הזדמנות מצוינת למיין ניירת ישנה ולהשאיר רק את הדברים החשובים באמת. מה יכול להיות חשוב בשמירת מרשם של רופא מלפני כמה שנים. אין למסמך כזה שימוש ותמיד אפשר לקבל מרשם חדש.
  • כדי להבטיח שלא נזרוק או נשמיד מסמך חשוב באמת צריך לערוך מיון ולשים את הניירת בשתי ערמות האחת לשמירה והשנייה להשמדה. לאחר הפרדת שנתי הקבוצות לעשות מיון חוזר לפחות לערימה שמיועדת לפח המחזור. בעת סידור בתים וניקיוןנמצאו לא פעם מסמכים שהיו חשובים בעבר ובעלי הבית לא מצאו אותם ועתה בעת המיון סידור וניקיון הם התגלו. את המסמכים שאנחנו מעוניינים לשמר כדאי להכניס לתוך פולדר או שמרדף כדי שלא יתפזרו ולא יינזקו עד השימוש בהם.
  • בעיה קשה שצצה בעת סידור הבית וניקיונו היא בעיית תמונות הסטיל. עד שנכנסו לחיינו הטלפונים החכמים היה נהוג לצלם תמונות סטיל בכל הזדמנות. ערימות התמונות שהתאספו גדולות ומרביתנו לא סידרנו ועדיין לא מסדרים אותם באלבומים. תמונות הן מזכרת לעולם ובדרך כלל לא זורקים תמונות של בני משפחה או קרובים ולכן הבעיה גדולה מבעיית ניירת מסוג אחר. נכדים אוהבים לבקר בבית סבא וסבתא ולהביט בתמונות העבר שלהם ושל יתר בני המשפחה. אבל רובם אינם מעוניינים להחזיק את התמונות אצלם ועם פטירת המבוגרים מרבית האלבומים מוצאים עצמם בזבל.

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה