מטבחים מעוצבים – לא חייבים לשבור תוכנית חסכון בשביל זה

מטבח מעוצב

מטבחים מעוצבים הינם "הדבר הבא" בכל הנוגע לעיצוב הבית. בעוד שבעבר המטבח בבית שימש אותנו כחדר אוכל לכל דבר, הן מבחינת פינת אכילה והן מבחינת הכנת האוכל, הרי שכיום, מרבית המטבחים הינם מטבחים פתוחים – כלומר, כאלה שלא מוסתרים על ידי דלת כלשהי, ומכאן שעליהם גם להתאים לעיצוב הבית. אז מה חשוב לדעת על מטבחים מעוצבים? הרי לפניכם מספר דברים שאסור לפספס.

התאימו את עיצוב המטבח לבית

אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לזכור בבואנו לעצב את המטבח הוא שעל עיצוב המטבח להתאים לבית. כך, למשל, אם יש אנשים האוהבים במיוחד מטבחים בסגנון רטרו אך ביתם מעוצב בסגנון מודרני, עיצוב המטבח בסגנון רטרו עשוי להיראות לא קשור למראה הבית ואף מגוחך במידה מסוימת. באתר של מטבחי לוגת תמצאו עוד מידע על מטבחים מעוצבים.

חשוב להבין כי לא כל דבר שראינו בקטלוג או בבית אחר מתאים בהכרח לבית שלנו ולעיצוב בו, ומסיבה זו, יש להבין תחילה את הקו העיצובי של הבית בכלל ושל המטבח עליו אנו חולמים בפרט. דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת בבואנו לעצב את המטבח הינו התאורה. על אף שאנשים רבים אינם מודעים לכך, תאורה הינה אחד הדברים החשובים ביותר בבית ובמטבח – הן מבחינת העיצוב והן מבחינה פרקטית. חשוב מאוד לדעת להאיר את האזורים הנכונים במטבח ולחלק את האור במידה שווה לכל אורכו ורוחבו של החדר.

לא לשכוח פרקטיות

פרקטיות הינה מילת המפתח בכל הקשור לעיצוב מטבחים. על אף שלעיתים קרובות הדבר הראשון העומד לנגד עינינו הוא מראה המטבח, חשוב להבין כי מטבח שאינו פרקטי, בשורה התחתונה – אינו  משרת את המטרה שלו. המטבח יכול להיות יפהפה ומעוצב בדיוק לפי החזון שלנו, אך אם לא נוכל להשתמש בו וליהנות ממנו, הרי שעשינו יותר נזק מתועלת. מסיבה זו, חשוב להבין על אילו דברים ניתן לוותר, אילו עיצובים ניתן לייעל וכדומה.

ודאו כי המטבח, על כלל הריהוט שבו, עשוי מחומרים איכותיים

עיצוב והקמת מטבחים הן אינן פעולות פשוטות, ובדרך כלל גם לא זולות. המשפט הידוע – "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות דברים זולים" – רלוונטי במיוחד למקרה זה. חשוב מאוד להקפיד על כך שהמטבח יהיה עשוי חומרים איכותיים, וזאת על מנת שיוכל להחזיק מעמד למשך שנים רבות, הן מבחינת העיצוב שבחרנו והן מבחינה פרקטית. העניין אמנם דורש השקעה כספית גדולה יותר בהתחלה, אך עם זאת, מדובר בהשקעה שתחזיר את עצמה היות ולא תידרשו לתיקונים תכופים או מיותרים.

מאמרים נוספים על מטבחים:

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק בן-דוד

איציק בן-דוד

איציק בן-דוד הוא איש מקצוע בתחום השיפוצים מעל 8 שנים. לאחר מספר שנים של עבודה משותפת יחד עם אביו בחברת בנייה, איציק החליט לצאת לדרך חדשה עם חברת שיפוצים עצמאית. נוסף על אהבת הבנייה, איציק אוהב לכתוב ומפרסם מאמרים מקצועיים מכל תחומי בעלי המקצוע.

השאירו תגובה

proworld.co.il - כל הזכויות שמורות - 2013. כל העתקה של תוכן אסורה במפורש אלא אם ניתנה הסכמה בכתב מבעל האתר.

גלול למעלה